null

ZDM: Metamorfoza ul. Słowackiego – nowe miejsca parkingowe

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Na ul. Słowackiego Zarząd Dróg Miejskich przenosi parkowanie z chodnika w całości na jezdnię. Miejsc będzie zdecydowanie więcej. To kontynuacja zmian zapoczątkowanych w 2019 r. Ich zwieńczeniem będzie nowe przejście dla pieszych na wysokości ul. Szczepanowskiego.

Dotychczas parkowanie aut odbywało się w zdecydowanej większości na chodniku, zajmując jego lwią część. Miejscami piesi mieli do dyspozycji 1,5 metra chodnika, a samochody zajmowały pozostałe 3 metry. Nowy parking na ulicy jest już dostępny i gotowy, kierowcy przyzwyczają się do zmienionej organizacji ruchu. Trwają jeszcze prace wykończeniowe, w ramach których nieestetyczne biało-czerwone słupki zostaną wkrótce zdemontowane.

Parkowanie po zmianach

Na ul. Słowackiego na odcinku od ul. Hanki Czaki do ul. Filareckiej zostały wyznaczone miejsca postojowe na jezdni, na większości z nich obowiązuje parkowanie skośne. Według szacunków ZDM zmieści się tam ponad 50 samochodów, 4 miejsca przeznaczone są dla osób niepełnosprawnych. Dotychczas legalnie zaparkować mogło ok. 30 aut.

Jak podaje ZDM, całość zmian na ul. Słowackiego to poprawa warunków dla pieszych, rowerzystów oraz kierowców. Dla tych pierwszych ZDM przygotowuje jeszcze nowe naziemne przejście na wysokości ulicy Szczepanowskiego, które  zostanie wyposażone w azyl pośrodku, podobnie jak istniejące przejście na wysokości ul. Hanki Czaki.

Projekt stałej organizacji ruchu: https://zdm.waw.pl/wp-content/uploads/2021/12/Slowackiego-SOR-poziomo-na-www.pdf

Więcej informacji: https://zdm.waw.pl/aktualnosci/ciag-dalszy-metamorfozy-ulicy-slowackiego-wiecej-miejsc-parkingowych/