null

Żoliborski Ronin w natarciu

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Po sukcesach z września i października zawodnicy Ronina także w listopadzie przywożą liczne medale. Ostatnio stały się trofeum judoków, którzy wystartowali w Międzynarodowym Turnieju Judo w Sosnowcu. W turnieju wzięło udział 515 zawodników, w tym judocy z Czech i Słowacji. Żoliborscy sportowcy spisali się wyśmienicie, wygrywając 86 proc. walk i zdobywając kilkadziesiąt medali, w tym dziesięć złotych i jedenaście srebrnych. UKS Ronin Team wystawił jedną z największych reprezentacji, bo aż 32 zawodników.

- Cieszy nas jak rozwijają się nasi podopieczni – mówi Zbigniew Zając trener i prezes Klubu. – Warto jednak pamiętać, że medale to jedno ale u nas stawiamy przede wszystkim na wszechstronny rozwój i dużą rekreację. Z tego dopiero spokojnie dzieci przechodzą do bardziej profesjonalnego sportu.

Warto podkreślić, że wśród sukcesów listopadowych Ronina znalazł się pierwszy medal Mistrzostw Polski w Brazylijskim Ju-Jitsu dla żoliborzanki Hanny Czajkowskiej. Ta szybko rozwijająca się konkurencja w Polskim Związku Ju-Jitsu, zgromadziła na starcie MP aż 1600 zawodników.

- Po medalach Miłosza Tokarczyka w Mistrzostwach Polski Ju-Jitsu w fightingu i ne-waza, Hania dołożyła kolejny krążek – mówi Zbigniew Zając. – Należy także pamiętać, o złotym medalu Pauliny Olszak w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików i jej VII m, w MP w Judo oraz powołanie do kadry Mazowsza na Mistrzostwa Polski Drużynowe Województw.

Jeśli do tego dołożymy medale młodzików w gimnastyce sportowej, co jest wielką zasługą trenera Bartosza Jurkiewicza oraz worek medali gimnastyczek artystycznych pod kierunkiem trener Rozalij Piętki, listopad należy do Ronina, a wypada zauważyć, że przed nami jeszcze dwa weekendy.

image007

image008

image009

image010

image011

image012