Aktualności Żoliborz

 • Artykuł

  Mieszkanki i mieszkańcy Warszawy, a w szczególności Żoliborza, którzy mają wspomnienia związane z kinem Tęcza, mogą je przesyłać do Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy. Zostaną one wykorzystane na wystawie plenerowej „Siedem ujęć Tęczy”, której wernisaż otworzy trzeci letni sezon kulturalny na dziedzińcu kina przy ul. Suzina 6.

 • Artykuł

  2022 rok w dużej mierze zdominowany był przez pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Jednymi z najbardziej zaangażowanych w działania mające pomóc odnaleźć się w nowej rzeczywistości uciekającym przed wojną mieszkańcom Ukrainy, byli koordynatorzy Centrum Lokalnego Żoliborz i Miejsca Aktywności Lokalnej oraz pracownicy Zespołu Komunikacji Społecznej i Funduszy Europejskiej Urzędu Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy.

 • Artykuł

  Planujemy wprowadzić zmiany w uchwale dotyczącej oceny wniosków o inicjatywę lokalną. Chcemy zmienić niektóre kryteria oceny wniosków i poznać opinię mieszkańców i mieszkanek na ten temat. Planujemy: Obniżyć punktację kryterium „Celowość wniosku ze względu na potrzeby społeczności lokalnej”. Wprowadzić dodatkowe punkty za korzystanie z dostępnych zasobów. Wprowadzić dodatkowe punkty za współpracę między lokalnymi podmiotami. Usunąć pod kryterium oceniające, czy zadanie uzgodniono...

 • Artykuł

  Blisko 7,7 mln zł wyniosły wydatki inwestycyjne na Żoliborzu w 2022 roku. 66 proc. z nich stanowiły wydatki na inwestycje drogowe, w tym na przebudowę ulicy Śmiałej. Na inwestycje oświatowe przeznaczyliśmy ponad 2,3 mln zł, największą kwotę – trochę ponad 1 mln zł pochłonęła budowa hali pneumatycznej na terenie Szkoły Podstawowej Nr 392. Wśród wydatków remontowych, również przeważały te z przeznaczeniem na drogi i wyniosły niespełna 1 mln zł.

 • Artykuł

  Plakaty z autografami wykonawców: Kasi Kowalskiej, która zagrała podczas plenerowego wydarzenia „Otwieramy Żoliborz” oraz Ramony Rey i Janusza Walczuka, którzy wystąpili podczas 96. Urodzin Placu Wilsona, są do wylicytowania na aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Orkiestra zagra 29 stycznia 2023 roku już po raz 31!

 • Artykuł

  W dniu 21 stycznia 2023 r. rozpoczęła się II edycja dwumiesięcznego kursu przygotowującego uczniów żoliborskich szkół ponadpodstawowych do egzaminu maturalnego z matematyki. Bezpłatny projekt MaturON ma na celu wsparcie uczniów klas maturalnych po wielu miesiącach nauki zdalnej spowodowanej pandemią.

 • Artykuł

  W 2022 roku Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy wypłacił mieszkańcom świadczenia społeczne w 14 różnych kategoriach. Kwota wszystkich wypłaconych świadczeń społecznych wyniosła łącznie 35 mln 517 tys. 354 zł. Najwięcej – 48 078 wypłaconych zostało świadczeń wychowawczych, na kwotę blisko 24 mln zł.

 • Artykuł

  Otwarcie nowej szkoły podstawowej i przedszkola przy ulicy Anny German, przygotowania placówek oświatowych na przyjęcie skumulowanego rocznika uczniów oraz organizacja nauki dla uchodźców z Ukrainy zdominowały w 2022 roku prace Wydziału Oświaty i Wychowania. Do żoliborskich szkół przyjęliśmy łącznie 390 dzieci i młodzieży z Ukrainy w wieku od 7 do 18 lat.

 • Artykuł

  W sobotę, 14 stycznia zaprezentowaliśmy mieszkańcom wstępną koncepcję przebudowy ul. Przasnyskiej na odcinku od ulicy Duchnickiej do ulicy Krasińskiego wraz z budową ronda na skrzyżowaniu z ulicą Rydygiera. Jednym z elementów spotkania był również wspólny spacer mieszkańców z projektantem z udziałem radnych, burmistrza i pracowników Urzędu Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy.

 • Artykuł

  W sobotę, 14 stycznia zapraszamy mieszkańców na prezentację koncepcji przebudowy ul. Przasnyskiej na odcinku od ulicy Duchnickiej do ulicy Krasińskiego wraz z budową ronda na skrzyżowaniu z ulicą Rydygiera. Spotkanie z projektantem rozpocznie się o godz. 10:00 na wysokości adresu Przasnyska 6B.

 • Artykuł

  W 2022 roku na terenach administrowanych przez dzielnicę posadziliśmy 141 nowych drzew. Przeprowadziliśmy prace pielęgnacyjne starorzecza w parku Kępa Potocka. Zrealizowaliśmy 5 „zielonych” projektów z Budżetu Obywatelskiego. Niezmiennie dbamy o bytujące na naszym terenie koty wolno żyjące oraz o dobrostan innych zwierząt pożytecznych i owadów zapylających. Po rocznej przerwie do parków: Kępa Potocka i Kaskada powróciły pszczele pasieki.

 • Artykuł

  Chcesz zgłosić pomysł do budżetu obywatelskiego, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Chciałbyś porozmawiać o szczegółach projektu z pracownikami Urzędu? A może nie do końca wiesz, czym jest budżet obywatelski, ale chcesz się dowiedzieć?

 • Artykuł

  2022 roku przyniósł powrót mieszkańców do aktywności sportowej. Po przerwie na Żoliborz wróciły takie wydarzenia jak Bieg Flagi czy Grand Prix w brydżu sportowym. Pojawiły się także nowe imprezy sportowe, w tym Wiosenny i Zimowy Turniej Szachowy dla seniorów, Wielobój Integracyjny dla osób z niepełnosprawnościami oraz Mikołajki na lodzie i Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej dla przedszkolaków.

 • Artykuł

  Zapraszamy do kontaktowania się z weryfikatorami Urzędu Dzielnicy Żoliborz. Osoby wyznaczone będą do państwa dyspozycji w niżej wymienionych dniach oraz godzinach i postarają się odpowiedzieć na wszystkie pytania w sprawie składania projektów do Budżetu Obywatelskiego.

 • Artykuł

  W Żoliborskim Centrum Integracji i Aktywizacji Seniorów Ośrodka Pomocy Społecznej przy ulicy Wyspiańskiego odbyło się poświąteczne spotkanie i dyskusja z seniorami dotyczące nowych metod wyłudzeń i innych niebezpieczeństw, na które seniorzy mogą być narażeni w codziennym życiu ze strony przestępców.

 • Artykuł

  Serdeczne życzenia "Szczęśliwego Nowego Roku 2023" składa Rada i Zarząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy.

 • Artykuł

  Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 68 – Pana Jacka Żabickiego. Jacek Żabicki był dyrektorem Szkoły Podstawowej z Oddziałami integracyjnymi nr 68 im. Artura Oppmana na Żoliborzu. To wieloletni pracownik Kuratorium Oświaty w Warszawie, pasjonat historii i autor leksykonów o zabytkach architektury polskiej. Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona w piątek 30 grudnia 2022 roku o godzinie 11:00 w kościele parafialnym w Warszawie-Aninie...

 • Artykuł

  Agnieszka Jajkiewicz-Sołtys przez ostatnie 5 lat była Dyrektorką Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 68 im. Artura Oppamana na Żoliborzu. Stworzyła miejsce, które cenili wszyscy - uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz inni pracownicy placówki. To niezwykle wielka strata dla naszej żoliborskiej społeczności. Składamy najszczersze wyrazy współczucia Rodzinie i Przyjaciołom. Niech spoczywa w pokoju.

 • Artykuł

  Ruszamy z III edycją „Wielkich Żoliborskich Życzeń Świątecznych”. W holu Urzędu Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy stoi nieubrana, świąteczna choinka. Wzorem poprzednich lat, chcemy przybrać ją życzeniami świątecznymi i noworocznymi od mieszkańców Żoliborza dla... mieszkańców Żoliborza.

 • Artykuł

  29 grudnia 2022 roku o godzinie 10:00 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie odbędzie się msza żałobna i pożegnanie prof. nadzw. dr hab. Zbigniewa Wawra, mieszkańca naszej dzielnicy. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach o godzinie 12:30.