Wyróżnione wydarzenia

 • Warszawska Złota Rączka dla seniora 75+

  Seniorze! Skończyłeś 75 lat? Masz problem z cieknącym kranem, nieszczelnym oknem lub inną drobną usterką? Urząd miasta uruchomił program Warszawskiej Złotej Rączki dla seniora 75+. Program kierowany jest do osób w wieku 75+, szczególnie tych mieszkających samotnie, dysponujących niskimi dochodami, a które potrzebują bezpłatnej pomocy przy drobnych domowych usterkach. Katalog napraw świadczonych w ramach usługi obejmuje między innymi:  wymianę/naprawę kranów w kuchni i łazience,...

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Wszystkim Wam, Dyrektorom, Nauczycielom i Pracownikom Oświaty z okazji Waszego święta przede wszystkim życzymy dużo zdrowia oraz poczucia bezpieczeństwa w pracy i domu. W tym miejscu chcemy podziękować za Wasz pełen profesjonalizm i zaangażowanie jako najważniejsze elementy sukcesu edukacyjnego i wychowawczego uczniów.

 • Jaki Ośrodek Sportu i Rekreacji na Żoliborzu – ruszyły konsultacje społeczne

  Ośrodek Sportu i Rekreacji na Żoliborzu jest popularnym kompleksem sportowym, z którego zróżnicowanej oferty usług korzystają zarówno mieszkańcy dzielnicy, jak i zawodowi sportowcy. Ma wspaniałą tradycję - działał tu m.in. Robotniczy Klub Sportowy „Marymont”, jeden z najstarszych klubów sportowych w mieście. Ośrodek Sportu i Rekreacji w dzielnicy Żoliborz rozpoczął konsultacje społeczne z mieszkańcami dotyczące zmian i zasad funkcjonowania ośrodka.

 • VII Mityng Lekkoatletyczny im. Jana Mulaka

  30 września zorganizowany został VII Mityng Lekkoatletyczny im. Jana Mulaka. Rywalizacja w lekkoatletycznych konkurencjach sportowych odbywała się na boiskach Szkoły Podstawowej nr 65 oraz żoliborskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Całość zmagań młodych sportowców koordynował Wydział Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy.

 • Rusza przebudowa boiska Zespołu Szkół Nr 31

  Rusza przebudowa boiska Zespołu Szkół nr 31 im. Jana Kilińskiego przy ul. Felińskiego 13. W środę, 6 października wykonawca – spółka Torakol rozpoczyna prace rozbiórkowe starych boisk. Przebudowa realizowana jest w formule „zaprojektuj i wybuduj”, a termin ukończenia inwestycji zaplanowany jest pod koniec roku szkolnego 2021/22.

 • Segregujemy odpady na 5!

  Selektywna zbiórka odpadów komunalnych to nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim szereg korzyści. Po pierwsze i najważniejsze – to inwestycja w przyszłość - w ochronę środowiska, w którym żyjemy, gleby i wód gruntowych, dzięki którym możemy żyć lepiej i zdrowo. To mniejsza liczba wysypisk śmieci, ograniczenie emisji trujących gazów i ścieków oraz nadanie drugiego życia wielu odpadom.

 • Warszawska kampania antykopciuchowa

  Jeszcze do końca przyszłego roku mieszkańcy stolicy mogą zlikwidować przestarzałe piece przy wsparciu finansowym m.st. Warszawy. W tym roku dotacja ze strony miasta może wynieść nawet 90 proc. Właśnie rusza miejska kampania zachęcająca warszawiaków do wymiany „kopciuchów” na bardziej ekologiczne źródło ciepła.

 • Premiera filmu „Sportowcy w Powstaniu Warszawskim”

  W sobotę, 2 października w Kinie Elektronik na Żoliborzu odbył się premierowy pokaz filmu „Sportowcy w Powstaniu Warszawskim”. Podczas uroczystości Związek Powstańców Warszawskich (PZW) uhonorował medalem 30-lecia PZW Burmistrza Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy Pawła Michalca za pracę na rzecz wspierania ich działalności.

 • Jakie funkcje i zasady użytkowania Parku im. Stefana Żeromskiego?

  Park im. Stefana Żeromskiego wraz z nieruchomościami znajdującymi się na jego terenie - Prochownią Północną i Południową, to ważny dla mieszkańców punkt na społeczno-kulturalnej mapie Żoliborza o znaczących walorach historycznych. Zarząd Zieleni Warszawskiej rozpoczyna konsultacje z mieszkańcami dotyczących funkcji i zasad użytkowania tej przestrzeni parkowej oraz budynków Prochowni.

 • Biegacze uczcili pamięć o rtm. Witoldzie Pileckim

  W sobotę 25 września odbyła się 14. edycja Biegu Rotmistrza Pileckiego - wydarzenia, które na stałe wpisało się w biegowy kalendarz Żoliborza. W parku Kępa Potocka zebrało się ponad 320 uczestników w różnych kategoriach wiekowych. Najszybszym biegaczem został Maciej Dutkiewicz, który pokonał trasę 5 km w czasie 16:33, w kategorii kobiet zwyciężyła Elżbieta Malanowska, wbiegając na metę z czasem 20:05.

 • Komisja Rewizyjna - 30-09-2021

  PORZĄDEK OBRAD posiedzenia Komisji Rewizyjnej 30 września 2021 r., godz. 17:00 (Czwartek) Urząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy ul. Słowackiego 6/8 s. 328 Przyjęcie porządku obrad Kontynuacja prac Zespołu Kontrolnego do spraw realizacji kontroli zadania inwestycyjnego „Budowa Centrum Lokalnego w Dzielnicy Żoliborz usytuowanego przy Pl. Grunwaldzkim” – lata 2017-2021, oraz zgodności z przeprowadzonymi konsultacjami społecznymi. „Budowa Centrum Lokalnego w Dzielnicy Żoliborz...