Wyróżnione wydarzenia

 • Jak zostać radnym Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego?

  Załóż konto na platformie mswm.mazovia.pl Wybierz okręg wyborczy, z którego kandydujesz. Wypełnij zgłoszenie on-line. Zbierz poparcie u minimum 50 mieszkańców województwa mazowieckiego. Pamiętaj, aby kliknąć „Zgłoś kandydaturę” w terminie do 29 lipca br. Poczekaj na informację zwrotną, czy przechodzisz do etapu głosowania. Rozpocznij kampanię wyborczą. Zgarnij jak najwięcej głosów młodych Mazowszan w wieku 13-18 lat. Głosowanie on-line trwa od 12 do 30 września br. Aby kandydować...

 • Miodobranie w żoliborskich pasiekach

  W żoliborskich pasiekach przeprowadzone zostały już pierwsze zbiory miodu. Z ośmiu uli znajdujących się w parku Kępa Potocka i parku Kaskada pozyskano ok. 80 kilogramów złocistego nektaru, głownie akacjowego i wielokwiatowego. Mieszkańców na wspólne miodobranie zapraszamy już w najbliższą sobotę, 16 lipca do parku Kępa Potocka od godz. 11:00 do 14:00.

 • Zapraszamy na zajęcia w ramach oddziału psychiatryczno-geriatrycznego dla osób 60+ przychodnia SPZZLO warszawa-Żoliborz przy ul. Elbląskiej 35

  Warunki przyjęcia: - wymagane skierowanie od lekarza POZ, psychiatry lub geriatry - rozpoznanie choroby na skierowaniu: otępienie w chorobie Alzheimera otępienie naczyniowe otępienie nieokreślone inne zaburzenia psychiczne spowodowane uszkodzeniem, dysfunkcją mózgu lub chorobą somatyczną epizod maniakalny zaburzenia afektywne dwubiegunowe zaburzenia depresyjne nawracające inne zaburzenia nastroju. Więcej informacji pod numerem tel. 22 633 42 77 lub e-mailem:...

 • Żoliborz zawsze był w jego sercu...

  W piątek, 1 lipca po długiej chorobie, w wieku 84 lat zmarł Marek Rapacki, wieloletni redaktor działu zagranicznego i korespondent „Gazety Wyborczej”, działacz opozycji demokratycznej w PRL. Był mocno związany z Żoliborzem i ruchem spółdzielczym w naszej dzielnicy.

 • Realizujemy przygotowania do przebudowy ulicy Przasnyskiej

  Ogłoszony w czerwcu przetarg na wykonanie projektu przebudowy ulicy Przasnyskiej wraz z budową ronda na skrzyżowaniu z ulicą Rydygiera, a następnie na ich wykonanie został unieważniony. Złożone przez zainteresowanych wykonawców oferty były wyższe niż środki finansowe zabezpieczone na ten cel przez Urząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy. Trwają obecnie prace nad zwiększeniem budżetu na realizację tego zadania i ogłoszeniem kolejnego przetargu.

 • Zielone ogrodzenia żoliborskich szkół i przedszkoli

  Ponad 1000 sadzonek roślin aktinidii ostrolistnej, dławisza okrągłolistnego oraz akebii pięciolistkowej stworzy długowieczne żywopłoty wokół żoliborskich placówek edukacyjnych. Od wiosny realizowany jest projekt z Budżetu Obywatelskiego 2022 „840 metrów żywopłotu wokół żoliborskich szkół i przedszkoli”. Zagłosowano na niego 1084 mieszkańców Żoliborza.

 • Jaki budynek Domu Kultury na Żoliborzu? Wyłoniliśmy wykonawcę koncepcji architektonicznej

  Ruszają prace nad przebudową budynku przy ul. Śmiałej 21 pod siedzibę Żoliborskiego Domu Kultury. W środę, 22 czerwca Zarząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy podpisał umowę na opracowanie koncepcji architektonicznej budynku przy ul. Śmiałej 21 na potrzeby prowadzenia działalności domu kultury. Dokumentacja projektowa ma być gotowa w ciągu 10 miesięcy od daty podpisania umowy.

 • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w Parku Kępa Potocka

  Już w najbliższy czwartek 23.06.2022 o godz. 19.00 spotykamy się na koncercie, by: powitać wakacje, pożegnać szkołę (chociaż na 2 miesiące), dobrze się bawić, mieć co wspominać Bądźcie z nami, niech to będzie początek dobrej, żoliborskiej tradycji! Koncert współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego

 • Jak pomagać osobom niewidomym i słabowidzącym

  Często zdarza się, że nie wiemy jak pomóc osobom z niepełnosprawnościami. Nie wiemy jak odnaleźć się w sytuacji, kiedy osoba z niepełnosprawnością narządu wzroku potrzebuje wsparcia osoby widzącej. Dlatego Polski Związek Niewidomych (PZN) wydał poradnik „Jak pomagać osobom niewidomym i słabowidzącym”.

 • Opieka Wytchnieniowa – edycja 2022

  Informujemy, że od 1 kwietnia 2022 r. m.st. Warszawa realizuje Program „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2022. Program realizowany jest w dwóch modułach – opieki wytchnieniowej dziennej (Moduł I) oraz opieki wytchnieniowej świadczonej w ramach pobytu całodobowego (Moduł II).

 • Kursy komputerowe dla Seniorów – Senior XXI wieku

  Ruszają zapisy na szkolenia komputerowe dla Seniorów realizowane w ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego 2022 „Senior XXI wieku - kurs obsługi komputera dla mieszkańców w wieku 65+”. Kurs dedykowany jest dla osób chcących rozwijać swoje umiejętności w zakresie posługiwania się różnymi urządzeniami technologicznymi, korzystania z usług w sieci i załatwiania spraw urzędowych przez Internet oraz obsługi aplikacji i z zasad bezpieczeństwa w sieci.

 • Głosujemy na projekty zgłoszone w budżecie obywatelskim

  Wystartowała 9. edycja budżetu obywatelskiego. W tegorocznej edycji mieszkańcy Żoliborza zgłosili 68 projektów, a do głosowania dopuszczonych zostało 31 pomysłów na łączną kwotę 3 mln 494 tys. 650 zł. Środki przeznaczone na realizację budżetu obywatelskiego na Żoliborzu w 2023 roku to 2 mln 22 tys. 616 zł. Maksymalna kwota przewidziana na pojedynczy dzielnicowy projekt wynosi 404 tys. 523 zł.

 • Będzie jaśniej przy ul. Braci Załuskich

  Już wkrótce przy ulicy Braci Załuskich wzdłuż ogrodzenia Szkoły Podstawowej nr 267 pojawią się nowe latarnie. Zarząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy podpisał umowę na realizację projektu z Budżetu Obywatelskiego 2022, który zakłada doświetlenie trzema latarniami chodnika, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa pieszych w okresie jesienno-zimowym.

 • VIII Mityng Lekkoatletyczny im. Jana Mulaka

  Za nami VIII Mityng Lekkoatletyczny im. Jana Mulaka, który rozegrany został na boiskach Szkoły Podstawowej nr 65 przy ul. Mścisławskiej 1 oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Żoliborz przy ul. Potockiej 1. Organizatorem zawodów był Wydział Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Żoliborz.

 • Seniorzy z Żoliborza szkolą się z zasad udzielania pierwszej pomocy

  W czwartek, 9 czerwca w siedzibie Żoliborskiego Centrum Integracji i Aktywizacji Seniorów Ośrodka Pomocy Społecznej przy ulicy Wyspiańskiego 6/8 przedstawiciele Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Żoliborz, pracownicy ośrodka oraz Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej m.st. Warszawy zorganizowali szkolenie i pokaz dla seniorów z udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia. W szkoleniu uczestniczyło 30 seniorów.