Wyróżnione wydarzenia

 • Wydział Architektury i Budownictwa

  Załączniki:Rejestr decyzji w sprawach o pozwolenia na budowę 2015 r.Rejestr decyzji w sprawach o pozwolenia na budowę 2016 r.Rejestr decyzji w sprawach o pozwolenia na budowę 2017 r.Rejestr decyzji w sprawach o pozwolenia na budowę 2018 r.Rejestr decyzji w sprawach o pozwolenia na budowę 2019 r.Rejestr decyzji w sprawach o pozwolenia na budowę 01.2020 r.Rejestr decyzji w sprawach o pozwolenia na budowę 02.2020 r.Rejestr decyzji w sprawach o pozwolenia na budowę 03.2020 r.Rejestr wniosków o pozwolenie na budowę z 2015 r.Rejestr wniosków o pozwolenie na budowę z 2016 r.Rejestr wniosków o pozwolenie na budowę z 2017 r.Rejestr wniosków o pozwolenie na budowę z 2018 r.Rejestr wniosków o pozwolenie na budowę z 2019 r.Rejestr wniosków o pozwolenie na budowę z 01.2020 r.Rejestr wniosków o pozwolenie na budowę z 02.2020 r.Rejestr wniosków o pozwolenie na budowę z 03.2020 r.Rejestr wniosków o warunkach zabudowy z 2015 r.Rejestr wniosków o warunkach zabudowy z 2016 r.Rejestr wniosków o warunkach zabudowy z 2017 r.Rejestr wniosków o warunkach zabudowy z 2018 r.Rejestr wniosków o warunkach zabudowy z 2019 r.Rejestr wniosków o warunkach zabudowy z 01.2020 r.Rejestr wniosków o warunkach zabudowy z 02.2020 r.Rejestr wniosków o warunkach zabudowy z 03.2020 r.Rejestr decyzji warunkach zabudowy wydanych w 2015 r.Rejestr decyzji warunkach zabudowy wydanych w 2016 r.Rejestr decyzji warunkach zabudowy wydanych w 2017 r.Rejestr decyzji warunkach zabudowy wydanych w 2018 r.Rejestr decyzji warunkach zabudowy wydanych w 2019 r.Rejestr decyzji warunkach zabudowy wydanych w 01.2020 r.Rejestr decyzji warunkach zabudowy wydanych w 02.2020 r.Rejestr decyzji warunkach zabudowy wydanych w 03.2020 r.

 • 24 Żoliborski Bieg Mikołajkowy

  W sobotę, 7 grudnia odbył się 24 Żoliborski Bieg Mikołajkowy. W tym roku na dystansie na 10 km pobiegło 467 zawodników, a w biegach dzieci i młodzieży wzięło udział ponad 100 najmłodszych uczestników. W kategorii mężczyzn najlepszy był Mateusz Kondej, a w kategorii kobiet – Olga Kowalska.Mikołajkowi biegacze wystartowali z terenu KS Spójnia, przy Wybrzeżu Gdyńskim i przebiegli trasę prowadzącą bulwarami wiślanymi między mostami Grotami Roweckiego a Śląsko-Dąbrowskim. Biegający peleton, jak co roku był bardzo efektowny. Królowały czerwone mikołajowe czapki i szaliki oraz kolorowe swetry.Uczestników biegu dopingowały władze dzielnicy: burmistrz dzielnicy Żoliborz Paweł Michalec, zastępca burmistrza Agata Marciniak-Różak. Nie zabrakło także przedstawicieli Rady Dzielnicy Żoliborz, medalistów dekorowała m.in. przewodnicząca Komisji Edukacji i Sportu – Monika Kurowska. A wśród zawodników znalazł się przewodniczący rady dzielnicy Piotr Wertenstein-Żuławski.W biegu głównym wzięło udział blisko 470 osób. W programie znalazły się też biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 250 do 1000 m. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, a wszyscy uczestnicy - okolicznościowy medal, gorące napoje i gorący posiłek. Gratulujemy wszystkim zawodnikom! I do zobaczenia na rok, na 25 biegu jubileuszowym!24. Żoliborski Bieg Mikołajkowy - wyniki: Mężczyźni:Mateusz Kondej - 32:24Tomasz Słupik - 32:43Maciej Bodnar - 33:14Kobiety:Olga Kowalska - 39:02Anna Sawicka - 39:48Paulina Prugar-Fukowska - 40:02Pełne wyniki dostępne pod linkiem: https://www.entretiming.pl/wp-content/uploads/2019/12/wyniki-%C5%BBoliborski-Bieg-Miko%C5%82ajkowy-10km-2019.pdf

 • Dwa ognie usportowione – mistrzostwa klas IV szkół podstawowych 03.12.2019

  We wtorek 03.12.2019 r. odbyły się dzielnicowe mistrzostwa dzieci z klas IV szkół podstawowych w dwa ognie usportowione. Zawody były rozgrywane w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, ale tylko do szczebla dzielnicowego. Rozgrywki przeprowadzono w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 267 przy ul. Braci Załuskich 1. Wzięły w nich udział 4 drużyny dziewcząt oraz 5 drużyn chłopców. Najlepsi byli reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 65, którzy zwyciężyli w obu kategoriach.

 • Najładniejsza kartka świąteczna wybrana

  W piątek, 6 grudnia, odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Dzielnicowego Konkursu Plastycznego na najładniejszą kartkę z okazji Świąt Bożego Narodzenia w 2019 roku. Nagrodę główną otrzymała Inga Wicik ze Szkoły Podstawowej nr 267. Została ona wybrana spośród 81 nadesłanych prac.

 • Świąteczne spotkanie mieszkańców Żoliborza

  Rada i Zarząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy zapraszają na Świąteczne spotkanie mieszkańców Żoliborza15 grudnia 2019 r. (niedziela) godz. 12.00 - 20.00Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego12.00 - 15:45 Warsztaty świątecznekulinarneartystycznewarsztaty Klubu Empatia w działaniu14.45 Świąteczny spektakl dla dzieci16.00 Magiczne spotkanie ze Świętym Mikołajem17.00 Koncert gwiazdy wieczoru - Natalii Kukulskiej18.00 PoczęstunekDodatkowe atrakcje: snowtubingBędą z nami:Węgierski Instytut KulturyMieszkańcy zaprzyjaźnionej Gminy BodzechówZapraszamy

 • Praca kas Urzędu Dzielnicy Żoliborz w dniu 31 grudnia 2019

  SZANOWNI PAŃSTWOUprzejmie informujemy, że w związku z koniecznością przeprowadzenia inwentaryzacji w dniu 31 grudnia 2019 r. kasa Urzędu będzie czynna do godziny 10.00.Po godzinie 10.00 opłat można będzie dokonywać wyłącznie na poczcie lub w banku. Transakcje kartami płatniczymi w miesiącu grudniu realizowane będą do dnia 23 grudnia 2019 r. Za utrudnienia przepraszamy.

 • Akcja "Świeć blaskiem z odblaskiem"

  Akcja „Świeć blaskiem z odblaskiem” właśnie ruszyła Od 2 do 6 grudnia można zerwać sobie odblask z miejskiej choinki, która stoi przed Urzędem Dzielnicy Żoliborz. To już czwarty rok akcji Straży Miejskiej i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie.

 • Żoliborz ładuje akumulatory z Agnieszką Rylik

  Wielki finał akcji „Naładuj akumulatory z Agnieszką Rylik” przyciągnął na PGE Narodowy tłum dzieci i gwiazd. Aby przeciwdziałać bardzo złej kondycji w jakiej znalazła się nasza planeta, a jednocześnie słabej formie fizycznej młodzieży firma REMONDIS Electrorecycling postanowiła zorganizować Lekcję Przyrody połączoną z Lekcją WF-u dla najmłodszego pokolenia. W akcji wzięli udział uczniowie z dwóch żoliborskich szkół podstawowych: nr 68 z ul. Or-Ota 5 i nr 92 z ul. Przasnyskiej 18A. Opieki merytorycznej nad żoliborską reprezentacją podjęła się wiceburmistrz dzielnicy Agata Marciniak-Różak. Przez zabawę uczymy dzieciaki, że warto być eko i warto być aktywnym. Duża część dzieci i młodzieży w Polsce unika lekcji WF-u, dlatego wymyślona przez nas formuła ma ich zachęcić do aktywności fizycznej. Dodatkowo zwracamy uwagę na problem segregacji odpadów i fakt, że baterii i akumulatorów nie możemy wyrzucać do zwykłego kosza na śmieci. Problemem są w szczególności akumulatory samochodowe, zawierające ołów i kwas siarkowy. Dlatego tak ważne jest, aby zużyty akumulator trafił we właściwe miejsce i aby mógł zostać poddany recyklingowi. Dzisiaj w prawie każdej rodzinie jest co najmniej jeden samochód. Liczymy więc, że z tą wiedzą dzieci wrócą do domów, edukując dorosłych - mówiła Agnieszka Rylik.„Naładuj akumulatory z Agnieszką Rylik ”- to projekt edukacyjno - ekologiczny, którego celem jest szerzenie wiedzy z zakresu prawidłowego postępowania ze zużytymi bateriami i akumulatorami, w szczególności tymi najbardziej niebezpiecznymi dla środowiska, jakimi są akumulatory samochodowe.Agnieszka Rylik - mistrzyni świata w boksie zawodowym, a prywatnie mama 9 - letniej Marysi, została ambasadorką kampanii. Walczyła tym razem nie na ringu, ale w szczytnym celu, abyśmy byli eko i żyli eko! Pomagały jej w tym inne gwiazdy, które przybyły wczoraj na wielki finał akcji na PGE Narodowy i ładowały nasze wewnętrzne akumulatory! Znalazły się wśród nich: Monika Miller, Maja Frykowska, Anna Popek, Anna Powierza, Ida Nowakowska, Ilona Felicjańska - Montana i Paul Montana, Madzia Wójcik i Oleh Riaszeńczew, Bracia Tyburscy, Mateusz Maga, Paula Tumala, Marta Tomczak, Patrycja Wieja, Magda Pyznar, Monika Mariotti, Dorota Michałowska, Klaudia Wiśniowska, Jarosław Jakimowicz, Piotr Zelt, Zygmunt Chajzer i inni.W środę, 27 listopada na PGE Narodowy przybyło kilkaset dzieci z Góry Kalwarii, Grodziska Mazowieckiego, Włocławka i Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy. Miały one okazję odbyć wycieczkę po stadionie na trasie „Piłkarskie emocje” oraz wziąć udział w energetycznych konkurencjach sportowych. Dla wszystkich zaśpiewała Cleo, a zatańczyli młodzi tancerze Mandaryna Dance Studio, w choreografii przygotowanej przez ich trenerkę - Martę „Mandarynę” Wiśniewską.

 • Jak skutecznie obniżyć koszty utrzymania nieruchomości – panel dyskusyjny na Żoliborzu

  Jakie korzyści dla wspólnot mieszkaniowych płyną z zastosowania odnawialnych źródeł energii, jak skutecznie obniżyć koszty utrzymania nieruchomości, i jak pozyskać energię dzięki zastosowaniu odnawialnych źródeł energii oraz o możliwościach pozyskania finansowania na ten cel, rozmawiali w środę zarządcy nieruchomości, wspólnot mieszkaniowych i przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowych podczas spotkania w Urzędzie Dzielnicy Żoliborz.