Wyróżnione wydarzenia

• Zazieleniamy Żoliborz – podsumowanie 2021

W 2021 roku wydatki związane z utrzymaniem terenów zielonych na Żoliborzu stanowiły blisko 2/3 całego budżetu Wydziału Ochrony Środowiska. Na terenach administrowanych przez Urząd Dzielnicy Żoliborz posadziliśmy 4065 krzewów i 89 drzew. Zmieniliśmy zasady koszenia żoliborskich terenów zielonych. Zwiększamy uważność na potrzeby zwierząt pożytecznych i owadów zapylających, otaczamy opieką koty wolno żyjące.

• SPPN na Żoliborzu – zmiany na drogach wewnętrznych

W związku z objęciem Żoliborza strefą płatnego parkowania, na drogach wewnętrznych zarządzanych przez Urząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu. Postój tam dostępny jest tylko dla Żoliborzan, którzy posiadają wykupiony abonament mieszkańca SPPN. Parkując na drogach wewnętrznych należy pamiętać o wyłożeniu dokumentu za szybą pojazdu.

• Wydział Oświaty i Wychowania – podsumowanie 2021

Inwestycje w nowoczesne technologie, zwiększanie zaangażowania w projekty on-line, pozyskiwanie środków na projekty rozwijające kompetencje nauczycieli i zainteresowania uczniów – to nieliczne wyzwania, przed którymi stanął w 2021 roku Zarząd Dzielnicy i Wydział Oświaty i Wychowania Urzędu Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy.

• Spacer po ul. Śmiałej – zbieramy uwagi

W sobotę, 18 grudnia zaprezentowaliśmy mieszkańcom trzy koncepcje przebudowy ul. Śmiałej na odcinku od al. Wojska Polskiego do ul. Hauke-Bosaka. Pomimo niesprzyjającej pogody, mieszkańcy stawili się licznie i bardzo aktywnie uczestniczyli w dyskusji. W marznącym deszczu odbył się wspólny spacer mieszkańców z projektantem z udziałem radnych, zarządu i pracowników Urzędu Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy.

• SPPN na Żoliborzu – wprowadzamy zmiany na drogach wewnętrznych

W związku z objęciem Żoliborza strefą płatnego parkowania, na drogach wewnętrznych zarządzanych przez Urząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy pomiędzy 17 a 22 grudnia wprowadzane będą zmiany w organizacji ruchu. Postój tam będzie dostępny tylko dla Żoliborzan, którzy posiadają wykupiony abonament mieszkańca SPPN. Parkując na drogach wewnętrznych należy pamiętać o wyłożeniu dokumentu za szybą pojazdu.

• Ponad 20 mln zł na inwestycje dla Żoliborza

W czwartek, 16 grudnia Rada Miasta Stołecznego Warszawy przyznała Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy dodatkowe środki finansowe w kwocie 20,1 mln zł na inwestycje. Przeznaczone one będą na adaptację budynku przy ul. Śmiałej 21 na siedzibę Żoliborskiego Domu Kultury oraz ukończenie przebudowy ul. Śmiałej oraz przebudowę ul. Przasnyskiej. Przygotowania ruszą już w 2022 roku.

• Jak zaparkować w strefie mieszkańca i na podwórkach ZGN? Wyłóż dokument za szybą

Od 15 listopada Żoliborz jest objęty strefą płatnego parkowania. Przed wjazdem na podwórka administrowane przez ZGN Żoliborz pojawiły się dodatkowe znaki. Również na części ulic postój został ograniczony znakami „zakaz postoju”. Parkowanie w takich miejscach jest dostępne tylko dla Żoliborzan, którzy posiadają abonament mieszkańca SPPN. Parkując tam, należy pamiętać o wyłożeniu dokumentu za szybą pojazdu.

• Startuje 9. edycja budżetu obywatelskiego

Od dzisiaj można zgłaszać projekty do kolejnej edycji budżetu obywatelskiego. Do dyspozycji mieszkańców przeznaczono rekordową kwotę - 101 130 815 zł. Pula ogólnomiejska wynosi 30 339 246 zł, a na Żoliborzu do rozdysponowania jest 2 022 616 zł. Etap składania projektów, które realizowane będą w 2023 roku, potrwa do 25 stycznia 2022 r.

• Dwa czujniki monitoringu jakości powietrza na Żoliborzu

Warszawa inwestuje w walkę ze smogiem. Rozstrzygnięto przetarg na zakup, montaż, uruchomienie i utrzymanie sieci 165 czujników jakości powietrza wraz z oprogramowaniem. Dwa takie urządzenia znajdą się na Żoliborzu: na latarniach nr 145562 przy Placu Wilsona oraz nr 146935 na skwerze przy Placu Lelewela. Dodatkowo ma być zaprojektowana i uruchomiona strona internetowa, a także aplikacja mobilna.

• Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę

Jak co roku, apelujemy, aby w mroźne jesienne i zimowe dni pamiętać o kotach wolno żyjących i zapewnić im dostęp do piwnic. Na Żoliborzu zarejestrowanych jest obecnie 83 społecznych karmicieli kotów, którym regularnie wydajemy worki z karmą suchą oraz puszki z karmą mokrą. Według ich wskazań liczba wolno bytujących kotów na Żoliborzu wynosi w tym momencie 1030.