Wyróżnione wydarzenia

 • Świąteczne spotkanie mieszkańców Żoliborza

  Rada i Zarząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy zapraszają na Świąteczne spotkanie mieszkańców Żoliborza15 grudnia 2019 r. (niedziela) godz. 12.00 - 20.00Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego12.00 - 15:45 Warsztaty świątecznekulinarneartystycznewarsztaty Klubu Empatia w działaniu14.45 Świąteczny spektakl dla dzieci16.00 Magiczne spotkanie ze Świętym Mikołajem17.00 Koncert gwiazdy wieczoru - Natalii Kukulskiej18.00 PoczęstunekDodatkowe atrakcje: snowtubingBędą z nami:Węgierski Instytut KulturyMieszkańcy zaprzyjaźnionej Gminy BodzechówZapraszamy

 • Praca kas Urzędu Dzielnicy Żoliborz w dniu 31 grudnia 2019

  SZANOWNI PAŃSTWOUprzejmie informujemy, że w związku z koniecznością przeprowadzenia inwentaryzacji w dniu 31 grudnia 2019 r. kasa Urzędu będzie czynna do godziny 10.00.Po godzinie 10.00 opłat można będzie dokonywać wyłącznie na poczcie lub w banku. Transakcje kartami płatniczymi w miesiącu grudniu realizowane będą do dnia 23 grudnia 2019 r. Za utrudnienia przepraszamy.

 • Akcja "Świeć blaskiem z odblaskiem"

  Akcja „Świeć blaskiem z odblaskiem” właśnie ruszyła Od 2 do 6 grudnia można zerwać sobie odblask z miejskiej choinki, która stoi przed Urzędem Dzielnicy Żoliborz. To już czwarty rok akcji Straży Miejskiej i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie.

 • Żoliborz ładuje akumulatory z Agnieszką Rylik

  Wielki finał akcji „Naładuj akumulatory z Agnieszką Rylik” przyciągnął na PGE Narodowy tłum dzieci i gwiazd. Aby przeciwdziałać bardzo złej kondycji w jakiej znalazła się nasza planeta, a jednocześnie słabej formie fizycznej młodzieży firma REMONDIS Electrorecycling postanowiła zorganizować Lekcję Przyrody połączoną z Lekcją WF-u dla najmłodszego pokolenia. W akcji wzięli udział uczniowie z dwóch żoliborskich szkół podstawowych: nr 68 z ul. Or-Ota 5 i nr 92 z ul. Przasnyskiej 18A. Opieki merytorycznej nad żoliborską reprezentacją podjęła się wiceburmistrz dzielnicy Agata Marciniak-Różak. Przez zabawę uczymy dzieciaki, że warto być eko i warto być aktywnym. Duża część dzieci i młodzieży w Polsce unika lekcji WF-u, dlatego wymyślona przez nas formuła ma ich zachęcić do aktywności fizycznej. Dodatkowo zwracamy uwagę na problem segregacji odpadów i fakt, że baterii i akumulatorów nie możemy wyrzucać do zwykłego kosza na śmieci. Problemem są w szczególności akumulatory samochodowe, zawierające ołów i kwas siarkowy. Dlatego tak ważne jest, aby zużyty akumulator trafił we właściwe miejsce i aby mógł zostać poddany recyklingowi. Dzisiaj w prawie każdej rodzinie jest co najmniej jeden samochód. Liczymy więc, że z tą wiedzą dzieci wrócą do domów, edukując dorosłych - mówiła Agnieszka Rylik.„Naładuj akumulatory z Agnieszką Rylik ”- to projekt edukacyjno - ekologiczny, którego celem jest szerzenie wiedzy z zakresu prawidłowego postępowania ze zużytymi bateriami i akumulatorami, w szczególności tymi najbardziej niebezpiecznymi dla środowiska, jakimi są akumulatory samochodowe.Agnieszka Rylik - mistrzyni świata w boksie zawodowym, a prywatnie mama 9 - letniej Marysi, została ambasadorką kampanii. Walczyła tym razem nie na ringu, ale w szczytnym celu, abyśmy byli eko i żyli eko! Pomagały jej w tym inne gwiazdy, które przybyły wczoraj na wielki finał akcji na PGE Narodowy i ładowały nasze wewnętrzne akumulatory! Znalazły się wśród nich: Monika Miller, Maja Frykowska, Anna Popek, Anna Powierza, Ida Nowakowska, Ilona Felicjańska - Montana i Paul Montana, Madzia Wójcik i Oleh Riaszeńczew, Bracia Tyburscy, Mateusz Maga, Paula Tumala, Marta Tomczak, Patrycja Wieja, Magda Pyznar, Monika Mariotti, Dorota Michałowska, Klaudia Wiśniowska, Jarosław Jakimowicz, Piotr Zelt, Zygmunt Chajzer i inni.W środę, 27 listopada na PGE Narodowy przybyło kilkaset dzieci z Góry Kalwarii, Grodziska Mazowieckiego, Włocławka i Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy. Miały one okazję odbyć wycieczkę po stadionie na trasie „Piłkarskie emocje” oraz wziąć udział w energetycznych konkurencjach sportowych. Dla wszystkich zaśpiewała Cleo, a zatańczyli młodzi tancerze Mandaryna Dance Studio, w choreografii przygotowanej przez ich trenerkę - Martę „Mandarynę” Wiśniewską.

 • Jak skutecznie obniżyć koszty utrzymania nieruchomości – panel dyskusyjny na Żoliborzu

  Jakie korzyści dla wspólnot mieszkaniowych płyną z zastosowania odnawialnych źródeł energii, jak skutecznie obniżyć koszty utrzymania nieruchomości, i jak pozyskać energię dzięki zastosowaniu odnawialnych źródeł energii oraz o możliwościach pozyskania finansowania na ten cel, rozmawiali w środę zarządcy nieruchomości, wspólnot mieszkaniowych i przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowych podczas spotkania w Urzędzie Dzielnicy Żoliborz.

 • Komunikat Urzędu Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy dot. działalności MAL-u w Czytelni pod Sowami

  W związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi zawieszenia funkcjonowania od nowego roku działalności Miejsca Aktywności Lokalnej w Czytelni pod Sowami na ulicy Generała Zajączka, Zarząd Dzielnicy Żoliborz informuje, że działalność MAL-u oraz Czytelni będzie realizowana w 2020 roku nieprzerwanie na podobnych zasadach jak dotychczas. Zabezpieczone zostały także środki na funkcjonowanie żoliborskich bibliotek, w tym zakup nowości czytelniczych.

 • Dzień Pluszowego Misia !

  Każdy z nas ma albo miał swoją ulubioną maskotkę Misia. Miś-maskota powstał w końcu XIX wieku. Margarete Steiff – niemiecka inwalidka sparaliżowana wskutek choroby Heinego-Medina, szyła różne pluszowe zabawki-zwierzątka. Tak powstała zabawka, teraz najlepszy przyjaciel każdego dziecka.

 • Pamiętamy o Ludwiku Bergerze

  Co roku w rocznicę śmierci „Goliata” środowisko „Baszty” organizuje uroczystość przypominającą wydarzenia sprzed kilkudziesięciu lat. Tak było i tym razem. Zebrani wysłuchali wystąpień: Eugeniusza Tyrajskiego, ze Środowiska Pułku AK „Baszta”, Marka Bergera, syna bohatera uroczystości oraz Agaty Marciniak-Różak, zastępcy burmistrza Dzielnicy Żoliborz. Ponadto obecni byli: Burmistrz Dzielnicy Mokotów Rafał Miastowski, Jolanta Zjawińska, wiceprzewodnicząca Rady Dzielnicy Żoliborz prof. Maciej Rogalski, rektor Uczelni Łazarskiego. Delegacje złożyły kwiaty pod tablicą Ludwika Bergera. Garnizon Warszawski wystawił asystę wojskową. Uroczystość zakończył sygnał Śpij kolego…

 • Żoliborski Ronin w natarciu

  Po sukcesach z września i października zawodnicy Ronina także w listopadzie przywożą liczne medale. Ostatnio stały się trofeum judoków, którzy wystartowali w Międzynarodowym Turnieju Judo w Sosnowcu. W turnieju wzięło udział 515 zawodników, w tym judocy z Czech i Słowacji. Żoliborscy sportowcy spisali się wyśmienicie, wygrywając 86 proc. walk i zdobywając kilkadziesiąt medali, w tym dziesięć złotych i jedenaście srebrnych. UKS Ronin Team wystawił jedną z największych reprezentacji, bo aż 32 zawodników.

 • Komunikat w sprawie zaświadczeń potwierdzających przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności

  KOMUNIKAT URZĘDU DZIELNICY ŻOLIBORZ M.ST. WARSZAWY Szanowni Państwow trosce o dochowanie ustawowego terminu przekazania Państwu zaświadczeń potwierdzających przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności okresie od 22 listopada 2019 r. do 27 grudnia 2019 r. pracownicy Wydziału Nieruchomości nie prowadzą bezpośredniej oraz telefonicznej obsługi interesantów w sprawach dot. przekształceń.

 • MIĘDZYPOKOLENIOWE WARSZTATY ŚPIEWU PIOSENEK DAWNEJ WARSZAWY

  Kiedy i gdzie? 5 sobót, począwszy od 23.11, w godzinach 14:00-16:00(brak możliwości zmiany dni i godzin) - Miejsce Aktywności Lokalnej w Bibliotece Pod Sowami, ul. Zajączka 8Co? Nauka piosenek dawnej Warszawy, z kręgu tzw. folkloru warszawskiego ("Jadziem, panie Zielonka", "Panna Andzia ma wychodne", "Ballada o jednej Wiśniewskiej"..). Kto poprowadzi warsztaty? Robert Lipka - wokalista, akordeonista, członek takich zespołów jak Czessband czy Kapela Lipy. Doświadczony trener grup międzypokoleniowych i senioralnych.Do kogo są skierowane warsztaty?Do mieszkańców Żoliborza w każdym wieku, którzy lubią/chcą śpiewać w grupie. Szczególnie mile widziane są osoby, którym bliska jest idea integracji międzypokoleniowej, współdziałania w sąsiedzkim gronie i dzielenia się pasją.Udział w warsztatach jest bezpłatnyNa pierwsze zajęcia nie obowiązują zapisy.

 • Wyniki Mistrzostw Dzielnicy Żoliborz – badminton w kat. dzieci i młodzieży 07.11.2019

  W dniu 07.11.2019 r. w sali gimnastycznej XVI Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Popiełuszki 5 odbyły się dzielnicowe eliminacje do Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w badmintonie w kategoriach dzieci i młodzieży. Zawody wyłoniły reprezentantów Dzielnicy Żoliborz na listopadowe i grudniowe finały WOM. Wśród dzieci wygrały dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 267 oraz chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 392. W kategorii młodzieży bezkonkurencyjni byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 92, którzy triumfowali w rozgrywkach dziewcząt i chłopców.