Wyróżnione wydarzenia

 • Festyn "BAWMY SIĘ RAZEM"

  Warsztaty taneczne, pokaz i trening ZUMBY oraz Capoeira, a także liczne konkursy z nagrodami – to atrakcje, które przygotowano dla dzieci i dorosłych podczas festynu „Bawmy się Razem”. W sobotę, 14 września na terenie Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 123 w Warszawie przy ul. Czarnieckiego 49 wspólnie bawili się młodsi i starsi żoliborzanie.To nie wszystko. Na uczestników czekały jeszcze inne rozrywki, jak: stanowisko malowania buziek, pokaz baniek mydlanych, warsztaty zielarskie dla dzieci i dorosłych prowadzone przez Stowarzyszenie Żywa Przyszłość, czy warsztaty ogrodnicze oraz warsztaty kulinarne.Nie zabrakło również występów młodych artystów - uczniów Szkoły Podstawowej nr 123, którzy wykonali autorski układ taneczny oraz wychowanków Środowiskowego Domu Pomocy z ul. Rydygiera 3, którzy zaprezentowali własny program artystyczny. Zwieńczeniem festynu był występ zespołu FIRES z repertuarem największych przebojów muzyki disco-polo.Swoje stanowiska miały także organizacje pozarządowe (Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa "Bardziej Kochani" i Towarzystwo Przyjaciół Dzieci prowadzące w dzielnicy Żoliborz placówki wsparcia dziennego) oraz Ośrodek Pomocy Społecznej, gdzie prowadzone były animacje dla dzieci oraz konsultacje dla rodziców.Festyn „Bawmy się Razem” zorganizowany został dzięki zaangażowaniu Pani Jadwigi Boguszewskiej, dyrektorki Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 123 w Warszawie, oraz żoliborskiego środowiska osób niepełnosprawnych intelektualnie, w tym Środowiskowego Domu Samopomocy i Ośrodka Pomocy Społecznej. Urząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy składa także gorące podziękowania rodzicom i nauczycielom z żoliborskich szkół specjalnych i ośrodków wychowawczych, którzy przyczynili się do sukcesu tego wydarzenia. {phocagallery view=category|categoryid=810|limitstart=0|limitcount=0|detail=8|displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=0|displaybuttons=0|displaydescription=0|float=left|displayimgrating=0|imageordering=1}

 • Nowe klasy w Szkole Podstawowej nr 68

  Od 16 września 80 dzieci ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 68 przy ul. Or-Orta 5 może korzystać z nowego budynku. Nowoczesne 4 klasy znajdujące się na dwóch poziomach zostały dobudowane do szkoły w technologii modułowej i powstały w niecałe 5 miesięcy.

 • Urodziny Placu Wilsona

  Już w najbliższą niedziele, 15 września zapraszamy wszystkich mieszkańców i sympatyków Żoliborza na urodziny jednego z najbardziej znanych warszawskich placów – Placu Wilsona. Dla uczestników przygotowano mnóstwo atrakcji. A wieczór uświetni występ Elektrycznych Gitar.

 • Wybory do Sejmu i Senatu RP 2019

  Komunikat w sprawie wydłużonych godzin pracy urzędu w celu umożliwienia mieszkańcom załatwienia spraw związanych z wyborami do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 13 października 2019 roku. Delegatury Biura Administracji i Spraw Obywatelskich w dzielnicach m.st. Warszawy będą pracowały wydłużonym czasie w dniach :5 października 2019 r. (sobota) w godzinach 9:00 – 13:007, 8 i 9 października 2019 r. (poniedziałek, wtorek, środa) w godzinach 8:00 – 18:00Komitety wyborczeZarządzenie wyborów - kalendarz wyborczyObwieszczenie Prezydenta o numerach i siedzibach OKWInformacja o transporcie specjalistycznym na wyboryLink do stron PKW związanych z wyborami OBWIESZCZENIE Okręgowej Komisji Wyborczej w Warszawie I z dnia 16 września 2019 r. o zarejestrowanych listach kandydatów na posłów w okręgu wyborczym nr 19 w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej PolskiejOBWIESZCZENIE Okręgowej Komisji Wyborczej w Warszawie I z dnia 16 września 2019 r.o zarejestrowanych kandydatach na senatora w okręgu wyborczym nr 44 w wyborach do Senatu Rzeczypospolitej PolskiejSzkolenie OKW Sejm RP i Senat RP 2019Sejm i Senat 2019- Przykłady znaku X

 • Podpisanie umowy na przebudowę ul. Rydygiera

  Burmistrz Paweł Michalec oraz zastępca burmistrza Agata Marciniak-Różak, podpisali umowę na długo oczekiwaną przebudowę ul. Rydygiera na odcinku od ul. Matysiakówny do ul. Przasnyskiej z firmą Instal-Nika spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółką komandytową, reprezentowaną przez p. Michała Michalaka prezesa Zarządu.

 • Wyprawka szkolna

  W pierwszym dniu zajęć szkolnych Burmistrz Dzielnicy Pan Paweł Michalec wraz ze swoją Zastępczynią Panią Agatą Marciniak-Różak odwiedzili oddziały przedszkolne utworzone w szkołach podstawowych. Wszystkie sześciolatki, które rozpoczęły edukację w szkole otrzymały bezpłatny bon edukacyjny w postaci materiałów plastycznych i artykułów papierniczych oraz strój sportowy.

 • X Sesja Rady Dzielnicy Żoliborz

  W środę 28 sierpnia odbyła się X Sesja Rady Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy. Radni podjęli uchwałę „w sprawie zaopiniowania zmian do Wieloletniej Prognozy Finansowej oraz do załącznika dzielnicowego do budżetu miasta stołecznego Warszawy Dzielnicy Żoliborz na 2019 r. proponowanych przez Zarząd Dzielnicy zgodnie z Uchwałą Nr 281/19 z dnia 23 lipca 2019 r. wraz z autopoprawką.” Ponadto radni dokonali zmian w składach osobowych stałych komisji Rady Dzielnicy.

 • Bój o Dworzec Gdański

  21 sierpnia 1944 r. o godz. 1.00 w nocy rozpoczęło się długo oczekiwane uderzenie oddziałów powstańczych na Dworzec Gdański. Natarcie załamało się pod silnym ostrzałem nieprzyjaciela Do szturmu zostali wyznaczeni żołnierze ze zgrupowań ,,Żyrafa", ,,Żmija", ,,Żaglowiec'' i ,,Żniwiarz'' wchodzących w skład II Obwodu AK Żoliborz („Żywiciel”) oraz z oddziałów z Kampinosu, wśród których byli partyzanci z Puszczy Nalibockiej. Szturm został odparty. Następnej nocy ruszył kolejny atak. Tym razem połączonymi siłami dowodził gen. Tadeusz Pełczyński, ps. ”Grzegorz'', szef sztabu Komendy Głównej AK, który przeszedł na Żoliborz kanałami. Natarcie miały wspierać oddziały staromiejskie. Niestety także i ten szturm się nie powiódł. Walki o dworzec były jednymi z najbardziej krwawych bojów Powstania. Liczba zabitych i rannych przekroczyła 500 osób. Wraz z nieudanymi próbami zdobycia dworca ostatecznie upadła koncepcja wywalczenia naziemnego połączenia Żoliborza ze Starym Miastem.