Wyróżnione wydarzenia

 • 75. Rocznica Powstania Warszawskiego w Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej

  Program obchodów:22.06 – 8.09. Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej.Prezentacja wystawy Kobiety w Powstaniu Warszawskim.30.07 (wtorek)Godz. 12:00. Muzeum Więzienia Pawiak.PAWIAK ’44 – PAMIĘTAMY. Inscenizacja muzyczna O pamięć głęboką jak pejzaż oraz pokaz filmu Droga w reżyserii Andrzeja Kałuszko, w 75. rocznicę likwidacji Więzienia Pawiak.Godz. 14:00. Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej.Galeria Jednego Obiektu.Prezentacja obrazu Macieja Milewskiego Pamięci 180 tysięcy Warszawiaków zaginionych i pomordowanych przez Niemców. Wprowadzenie dr Janusz Gmitruk.Godz. 18.00. Galeria Brama Bielańska.Wernisaż wystawy Bogusław Lustyk. Dziś idę walczyć Mamo oraz instalacja artystyczna Barykada (Współorganizacja Muzeum Mazowieckie w Płocku oraz Urząd Dzielnicy Żoliborz. Miasta Stołecznego Warszawy).2.08 (piątek) Godz. 10:00. Uroczyste złożenie kwiatów przy grobie Krystyny Krahelskiej (Współorganizacja Ursynów. Miasta Stołecznego Warszawy oraz Towarzystwo Przyjaciół Warszawy).4.08 (niedziela) Godz. 17:00. Pałac Blanka, Tablica pamięci Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.Uroczyste złożenie kwiatów (Współorganizacja Towarzystwo Przyjaciół Warszawy oraz Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego).2.10 (środa) Godz. 11:00. Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej. Spotkanie poetyckie Poezja Powstańcza na Cytadeli Warszawskiej. Dziś idę walczyć Mamo!... Prezentacja antologii wierszy i piosenek.

 • Pamiętamy o "Zecie"

  W dniu 23 lipca Burmistrz Dzielnicy Żoliborz Paweł Michalec złożył kwiaty pod tablicą upamiętniającą Halinę Grabowską ps. "Zeta" żołnierza batalionu „Parasol”. Urodziła się 5 stycznia 1923 r. w miejscowości Hajduki. Zmarła 23 – 24 lipca 1944 . Ukończyła Gimnazjum Miejskie im. Aleksandry Piłsudskiej, choć uczęszczała wcześniej do Państwowego Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Siedlcach, oraz Gimnazjum Gaczeńskiej-Kasprowej przy ulicy Chłodnej w Warszawie.

 • Obchody 75. Rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego

  Powstańcy Warszawscy oraz Rada i Zarząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy zapraszają na obchody 75. Rocznicy Wybuchu Powstania WarszawskiegoProgram uroczystości:29.07.2019 r. godz. 10.30Pomnik AK "Żywiciel" na skwerze "Żywiciela"(park im. Żołnierzy "Żywiciela" przy ul. ks. J. Popiełuszki) Złożenie wieńcówokoło godz. 11.30Złożenie wieńców i kwiatów pod płyta upamiętniającą poległych żołnierzy IV Batalionu OW PPS im. Jarosława Dąbrowskiego03.08.2019 r. godz. 19.00 Koncert Agi Zaryan, wraz z zespołem European Jazz Trio pt. "Umiera Piękno" Kino Elektronik, ul. gen. J.Zajączka 725.08.2019 r. godz. 14:15Uroczystość przed pomnikiem poległych w walkach o Dworzec Gdański (u zbiegu ulic Mickiewicza i gen. J. Zajączka)Tematyczne linki:Audioprzewodnik - Śladami Powstańczego ŻoliborzaWspomnienia żołnierzy "Żywiciela" Marsz Żoliborza – Mój śpiewnik Powstańczy

 • STUDIO SKIT ŻOLIBORZ HIP-HOP JAM 2019

  Zapraszamy na koncerty: Funk/Rap/Jazz26.07.2019 godzina 19:0023.08.2019 godzina 19:0030.08.2019 godzina 19:00Wystąpią:Jupiter FlowCzarek Redlicki - gitaraFilip Krzywiński - basWojtek Paczkowski - elektronikaoraz uczestnicy projektu wokaliści amatorzyFort Sokolnickiego, ul. Czarnieckiego 51Wstęp wolny

 • #PodwójnyRocznik

  Do 24. lipca uczniowie zakwalifikowani do wybranych szkół potwierdzają swoją wolę.25. lipca o godz. 15.00 w elektronicznym systemie rekrutacji będzie opublikowana lista wolnych miejsc w warszawskich szkołach, patrz: https://warszawa.edu.com.plTylko w tych szkołach będzie prowadzona rekrutacja uzupełniająca.DLATEGO WARTO WIEDZIEĆ, ŻE:Rekrutacja uzupełniająca do szkół nie będzie prowadzona za pomocą elektronicznego systemu rekrutacyjnego. Do wybranej szkoły trzeba zgłosić się osobiście. Podania o przyjęcie do nowych szkół należy składać w formie papierowej - druki będą na stronie internetowej szkoły lub w sekretariacie.Przed podjęciem decyzji o wyborze szkoły można umówić się na indywidualne spotkanie z doradcą zawodowym. Spotkania takie odbywać się będą na Starym Mieście od 26. do 28. lipca (od piątku do niedzieli) w siedzibie samorządowej placówki doskonalenia nauczycieli w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, ul. Stara 4. Zapisy rozpoczną się w poniedziałek 22. lipca tutajW przypadku szkół z oddziałami dwujęzycznymi/sportowymi/mistrzostwa sportowego niezbędny jest sprawdzian kompetencji/predyspozycji językowych lub sprawnościowy, który będzie przeprowadzany w szkołach od środy 31. lipca do piątku 2. sierpnia. Wszystkie szczegóły będą dostępne w placówkach.Do składanego w wybranej szkole podania trzeba dołączyć kopie: świadectwa ukończenia gimnazjum lub ośmioletniej szkoły podstawowej;zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego lub egzaminu ósmoklasisty;dokumentów potwierdzających spełnianie kryteriów dodatkowych.Podania można złożyć do każdej wybranej szkoły, ale są na to tylko️ 3 dni robocze, od piątku 26. lipca (od godz. 8.00), do wtorku 30. lipca –(do godz. 12.00).O przyjęciu do szkoły decyduje liczba punktów, a nie kolejność zgłoszeń!W poniedziałek 19. sierpnia o godz. 12.00 należy sprawdzić w wybranych szkołach, listy kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia. Po zakwalifikowaniu się do szkoły należy do wtorku 27. sierpnia do godz. 16.00 złożyć oryginał świadectwa ukończenia szkoły podstawowej lub gimnazjum oraz zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty lub egzaminu gimnazjalnego. W środę 28 sierpnia o godz. 10.00 szkolne komisje rekrutacyjne wywieszą listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych w postępowaniu uzupełniającym. Szczegółowe informacje na stronie Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy: tutaj

 • Koncert zespołu Mgły

  Muzycy pracują nad debiutanckim albumem, który określić można jako alternatywny, melancholijny pop. Członkowie grupy wywodzą się z różnych stylistyk, ale łączy ich fascynacja dźwiękami pełnymi tajemnic. Niejednoznaczne są również teksty wokalistki Ewy Wyszyńskiej, opowiadające często o tęsknocie za czymś nieznanym. Zespół tworzą: Ewa Wyszyńska, Ada Wyszyńska, Piotr Grudziński, Wojciech Seńko, Bartosz Mielczarek, Rafał Olewnicki - na granicy frontów, na granicy dźwięków.

 • Odbiór odpadów komunalnych

  Szanowni Państwo,właśnie mija trzeci tydzień odbioru odpadów komunalnych z terenu Dzielnicy Żoliborz przez firmę BYŚ. Jesteśmy świadomi problemów i na bieżąco reagujemy na wszystkie otrzymywane od Państwa zgłoszenia. Pracownicy Urzędu dokonują również kontroli w terenie. Przekazywane przez Państwa uwagi dodatkowo zgłaszamy na 19115 oraz bezpośrednio do firmy BYŚ.Docierają do nas informacje m.in. o tym, że odpady nie są odbierane zgodnie z harmonogramami, dochodzi do przepełnienia pojemników, a operator nie ma kluczy do altanek. Tych interwencji jest mniej niż w pierwszym tygodniu, ale niestety są i to nas niepokoi. Dlatego podejmujemy kolejne kroki, by znormalizować odbiór odpadów komunalnych w naszej dzielnicy.

 • Rewitalizacja Parku im. Stefana Żeromskiego

  15 lipca 2019 r. na zlecenie Zarządu Zieleni m.st. Warszawy w Parku im. Stefana Żeromskiego rozpoczęły się prace rewitalizacyjne które obejmą m.in. kompleksową rewitalizację fontanny "Alina – dziewczyna z dzbanem" łącznie z komorą technologiczną, zostanie zainstalowanie również punktowe oświetlenie fontanny. Dodatkowo prace obejmą umocnienie skarp poprzez użycie geokraty oraz nowe nasadzenia. W Parku Żeromskiego pojawią się również nowe rabaty kwiatowe.

 • Rok szkolny 2019/2020

  W związku z podwójnym rocznikiem w bieżącej rekrutacji w żoliborskich szkołach średnich trwają intensywne przygotowania. W wielu z nich prowadzone są remonty i modernizacje umożliwiające zapewnienie nauki jak największej liczbie uczniów.Tak też jest w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi im. Bolesława Limanowskiego, które odwiedził Burmistrz Dzielnicy Żoliborz Paweł Michalec. Obecnie trwa remont 10 sal lekcyjnych, szkolnej stołówki, łazienek i pomieszczeń na szatnię. Miasto Stołeczne Warszawa przeznaczyło na ten cel 174 000 zł, kolejne 175 000 zł będzie kosztowało niezbędne wyposażenie szkoły.Szkoła zwiększyła nabór z 7 klas w roku szkolnym 2018/2019 do 14 klas w roku szkolnym 2019/2020, a co za tym idzie ilość uczniów zwiększyła się ze 180 do 444. Zapewnienie dobrego poziomu i komfortu nauki w nadchodzącym roku szkolnym to ogromne wyzwanie, któremu staramy się sprostać. {phocagallery view=category|categoryid=796|limitstart=0|limitcount=0|detail=8|displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=0|displaybuttons=0|displaydescription=0|float=left|displayimgrating=0|imageordering=1}

 • Zmiana operatora odbioru odpadów komunalnych

  Szanowni Państwo,zgodnie z przekazywanymi dotychczas informacjami firma BYŚ Wojciech Byśkiniewicz wygrała przetarg organizowany przez Biuro Gospodarki Odpadami Komunalnymi m. st. Warszawy na odbiór odpadów komunalnych i od dnia 01.07.2019 świadczy usługę i jest odpowiedzialna za odbiór odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie Dzielnicy Żoliborz.