Wyróżnione wydarzenia

 • Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019 - transport dla osób z niepełnosprawnością ruchową

  W niedzielę, 26 maja odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego.Warszawa zapewnia wyborcom z niepełnosprawnością ruchową bezpłatny transport do lokalu wyborczego.Miasto st. Warszawa podczas wyborów zapewni osobom z niepełnosprawnością ruchową bezpłatny transport w systemie „od drzwi do drzwi”, czyli osoba z niepełnosprawnością objęta jest usługą od drzwi mieszkania, do lokalu wyborczego i z powrotem. Osoba z niepełnosprawnością ma prawo podróżować z osobą towarzyszącą, przewóz osoby towarzyszącej realizowany jest bez dodatkowych opłat.Zamówienia przyjmowane są w godz. 8.00-16.00 do 25 maja br. pod numerami telefonu (22) 298-59-00 i 720-915-300. Istnieje również możliwość złożenia zamówienia na transport specjalistyczny w formie elektronicznej poprzez przesłanie wiadomości na adres bus@specjaltrans.pl również w terminie do 25 maja br. do godz. 16.00.Wyborcy, którzy ze względu na stan zdrowia mają problemy z poruszaniem się - a nie wymagają specjalistycznego transportu - np. osoby starsze, mogą w dniu wyborów zgłaszać się do Straży Miejskiej m.st. Warszawy w sprawie transportu do punktów wyborczych. W dniu wyborów (26 maja) zgłoszenia będą przyjmowane pod specjalnie uruchomionym nr tel. 22 598 69 29w godzinach 7.00-19.00.Czas dowozu będzie uzależniony od liczby osób oczekujących. Do dyspozycji osób starszych będą wyznaczone patrole straży miejskiej.Warszawa głosujeZachęcamy do odwiedzenia strony www.wybory.um.warszawa.pl gdzie znajduje się kompendium wiedzy na temat wyborów.

 • Gmina na 5!

  W dniu 23 maja 2019 roku w siedzibie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (SGH) odbyła się piąta edycja konferencji naukowej pt. Forum Gmin na 5! połączona z ogłoszeniem wyników corocznych badań prowadzonych w Instytucie Przedsiębiorstwa, poświęconych zachowaniom przedsiębiorczym gmin w zakresie obsługi przedsiębiorców. Jest to jednocześnie wydarzenie integrujące uczelnie wyższe zajmujące się badaniem przedsiębiorczości regionalnej i lokalnej.

 • Taa...ka ryba... !

  Dziś przyszła kolej na zrealizowanie projektu budżetu partycypacyjnego podyktowanego troską o rozwój życia biologicznego w jednym z ekologicznych skarbów Żoliborza – kanałku na Kępie Potockiej.

 • "Zabytek Zadbany" raz jeszcze

  Jak już informowaliśmy Szkoła Podstawowa Specjalna nr 123 im. Kornela Makuszyńskiego przy ul. Czarnieckiego otrzymała w ogólnopolskim konkursie „Zabytek Zadbany”, organizowanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków, wyróżnienie w kategorii "utrwalenie wartości zabytkowej obiektu".

 • Spotkanie podróżnicze – NEPAL. Moje wędrówki

  Nepal – magiczny kraj z magicznymi górami, które zachęcają nie tylko do wspinaczki, ale także do trekkingów. Wspaniałe trasy do: Sanktuarium Annapurny, Świętych Jezior Śiwy, doliny Langtangu oraz w Masywie Mont Everestu to nie jedyne atrakcje. Przepiękne stare królewskie miasta Patan, Bhaktapur i Katmandu zauroczą każdego, kto je zobaczy. Najbardziej niebezpieczne lotnisko świata w Lukli, Nemche Bazar – mała osada w sercu Himalajów mająca wielkomiejski szyk to dodatkowe atrakcje, których nie wolno pominąć. O podróżach do Nepalu opowie Elżbieta Wichrowska-Janikowska – z zawodu prawniczka, z zamiłowania podróżniczka, projektantka ogrodów, publicystka. Autorka wielu publikacji, zwłaszcza z zakresu prawa pracy. Podróżuje od ponad trzydziestu lat. Zwiedziła prawie całą Europę oraz wiele krajów w innych częściach świata. Interesują ją zarówno cuda przyrody jak i dzieła stworzone przez człowieka. Kocha góry. Namiętnie jeździ na nartach biegowych, a od kilku lat maluje akwarelami i pastelami oraz tańczy tango argentyńskie.30.05.2019 – czwartek, 18:00 – 19:30MAL Marii Kazimiery 20/1

 • VII Sesja Rady Dzielnicy Żoliborz

  Pierwsza uchwała, którą podjęła Rada, dotyczyła „zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej oraz w załączniku dzielnicowym do budżetu miasta stołecznego Warszawy Dzielnicy Żoliborz na rok 2019”. Radni po dyskusji pozytywnie zaopiniowali zmiany, o które wnosił Zarząd Dzielnicy – 14 głosów za, 6 wstrzymujących się .

 • Wieczór poetycki "On i Ona"

  Wiersze Alicji Kraty z ostatnio wydanego zbioru Obrazy poruszane słowami, recytowane przez autorkę do obrazów autorstwa Mariusza Zdybały, ilustrowane piękną muzyką klasyczną, otwierają przestrzeń do dialogu, a uczucia inspirują do rozmowy, do której autorka będzie zachęcać uczestników spotkania. Alicja Krata – mediatorka, założycielka Fundacji MEDIARE oraz grupy SENSYTYWNI.PL – Rozmawiajmy!31.05.2019 – piąte, 18:30MAL Marii Kazimiery 20/1

 • Wspomnienie o Mieczysławie Foggu

  O artyście opowie jego prawnuk, Michał Fogg, który zaprezentuje prywatne zdjęcia artysty, okraszone opowieściami przekazywanymi w rodzinie z pokolenia na pokolenie. Jakim był człowiekiem, prywatnie i zawodowo? Jak wyglądała jego kariera i czy wszystkie legendy dotyczące Mieczysława Fogga są zgodne z prawdą? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań usłyszeć będzie można ze źródła, bez domysłów i przypuszczeń. Legenda Mieczysława Fogga w zderzeniu z rzeczywistością, a wszystko to przeplatane utworami z repertuaru bohatera w wykonaniu Pana Wojciecha Dąbrowskiego.Michał Fogg - patron i współorganizator Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im Mieczysława Fogga, prowadzi wydawnictwo muzyczne Fogg Record animator i DJ polskiej muzyki rozrywkowej sprzed lat, organizuje koncerty i recitale, współtwórca audycji „Wieczorek przy mikrofonie”, autor audycji „Retrofonia” i cyklu koncertów w studiu koncertowym Polskiego Radia „Retrofonia Koncertowo”.29.05.2019 – środa, 19:00MAL Marii Kazimiery 20/1

 • Wygadaj się", czyli spotkanie dla rodziców dzieci niepełnosprawnych

  Kameralne warsztaty Powiedz Życiu Tak Cię Kocham! dla rodziców dzieci niepełnosprawnych oraz wszystkich, którzy na co dzień zajmują się dziećmi niepełnosprawnymi (terapeutami, rehabilitantami) i chcą pomagać im jeszcze lepiej, budując most porozumienia przede wszystkim z ich rodzicami.Warsztaty prowadzi Aleksandra Utracka-Skoczeń matka niepełnosprawnej 7 letniej Tosi, która cierpi na mózgowe porażenie dziecięce (ma też autyzm, padaczkę i niepełnosprawność intelektualną), autorką książki "Tak Cię kocham" - niepełnosprawne dziecko to nie koniec świata, założycielką bloga www.tuletole.pl oraz firmy produkującej pomoce do snu i odpowiedniej pozycji dla osób niepełnosprawnych www.tulimy.com.pl. Obowiązują wcześniejsze zapisy.25.05.2019 – sobota, 14:00 – 16:00MAL Marii Kazimiery 20/1

 • "Zabytek zadbany" na Żoliborzu

  „Zabytek Zadbany” to ogólnopolski konkurs Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków. Jego celem jest promocja opieki nad zabytkami poprzez propagowanie najlepszych wzorów konserwacji, utrzymania i zagospodarowania zabytków.