Wyróżnione wydarzenia

 • Budżet Obywatelski na Żoliborzu rozstrzygnięty

  W czwartek wieczorem w Sali Marmurowej Pałacu Kultury i Nauki odbyła się Gala ogłoszenia wyników głosowania w budżecie obywatelskim. Uroczystość poprowadziła Pani Aldona Machnowska-Góra p.o. Dyrektora Koordynatora ds. kultury i komunikacji społecznej. Na scenie dzielnicę Żoliborz reprezentowała Barbara Kowalczyk-Tarka, która zaangażowana jest w budżet od pierwszej edycji.

 • IV Memoriał im. Jędrusia Szwajkerta

  W sobotę, 28 września w Szkole Podstawowej nr 92 im. Jana Brzechwy przy ul. Przasnyskiej odbył się IV Turniej Piłkarski im. Jędrusia Szwajkerta. Organizowany od 2016 roku Memoriał w ten szczególny sposób przypomina o udziale w Powstaniu Warszawskich najmłodszych dzieci, w tym poległego 11-letniego Jędrusia.

 • Rozpoczyna się remont ulicy Rydygiera

  W sobotę, 5 października rozpoczyna się remont ulicy Rydygiera. Pierwszy etap prac prowadzony będzie na odcinku od ul. Matysiakówny do ul. Anny German i ta część ulicy nieprzejezdna będzie do 30 listopada 2019 roku. Zakończenie remontu całej ulicy Rydygiera planowane jest natomiast do końca czerwca 2020 roku. Harmonogram i postęp prac zależy jednak od warunków atmosferycznych.

 • Jakie węzły przesiadkowe w Warszawie?

  Trwają konsultacje dotyczące wytycznych projektowych i standardów dla warszawskich węzłów przesiadkowych. Pierwsza wersja dokumentu już powstała. W przyszłości opracowanie ma mieć wpływ na kształtowanie przestrzeni węzłów, dlatego zachęcamy mieszkańców do wyrażenia swojej opinii.

 • Żoliborz GOLD CUP

  21 września 2019 odbyły się I Międzynarodowe Zawody w Gimnastyce Artystycznej Żoliborz Gold Cup zorganizowane przez klub UKS Ronin Team. Zgromadziły one blisko 100 zawodniczek z 13 klubów z Polski oraz z zagranicy min. z Litwy i Ukrainy.

 • Róże Pamięci

  W 2014 roku w Parku im. S. Żeromskiego powstał przyciągający uwagę przechodniów klomb utkany z róż w kształcie kotwicy – symbolu Polski Walczącej, Była to wspólna inicjatywa Stowarzyszenia Grupa Historyczna "Zgrupowanie Radosław"" i władz Dzielnicy Żoliborza. W ten sposób inicjatorzy chcieli oddać hołd dziewczętom i kobietom poległym w czasie Powstania Warszawskiego. Informowała o tym niewielka tabliczka ustawiona przy kwietnej kompozycji. 24 maja 2014 r. odbyło się przy klombie uroczyste spotkanie honorujące to miejsce, jako miejsce upamiętnienia.

 • Rocznica śmierci gen. Stanisława Sosabowskiego

  Generał Stanisław Sosabowski (1897 – 1967) przeszedł do historii przede wszystkim jako organizator i dowódca 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej, z którą walczył w bitwie pod Arnhem. Trzeba było wielu lat, by doceniono zasługi i jego rolę w tej bitwie. Lista zasług Generała dla ojczyzny jest jednak znacznie dłuższa. Był aktywnym i wyróżniającym się uczestnikiem ruchu niepodległościowego na przełomie wieków. Należał m.in. do drużyn strzeleckich. Walczył w I wojnie światowej jako poddany Austro-Węgier. W II wojnie światowej dowodził 21 pp zwanym pułkiem «Dzieci Warszawy». Dał się poznać jako świetny dowódca. Gen. dyw. Juliusz Rómmel nadał pułkownikowi dyplomowanemu Stanisławowi Sosabowskiemu Krzyż Srebrny Orderu Virtuti Militari „w uznaniu zasług i wykazane męstwo i ofiarność w czasie walk z Niemcami”.

 • Powstańcze róże

  W poniedziałek, 30 września o godz. 12:00 , zapraszamy na uroczyste upamiętnienie kobiet i dziewcząt poległych na Żoliborzu w okresie Powstania Warszawskiego. W Parku Żeromskiego, nieopodal Aliny, powstała przed kilku laty rabata kwiatowa w kształcie kotwicy znaku Polski Walczącej. Mała mosiężna tabliczka informowała, co upamiętnia ten oryginalny kwietnik.

 • Gala Konkursu "Miejsca Przyjazne Seniorom 2019 na Żoliborzu 2019"

  W sobotę, 21 września w Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego, odbyła się gala finałowa konkursu „Miejsca Przyjazne Seniorom na Żoliborzu 2019. Nagrody w postaci statuetek i certyfikatu przyznano w kategoriach: Publiczna Instytucja Obsługi Mieszkańców, Zakłady Opieki Zdrowotnej oraz Kultura, Rozrywka, Edukacja.Konkurs zainicjowany został w 2018 roku przez Radę Seniorów Dzielnicy Żoliborz. W jego ramach mieszkańcy dzielnicy Żoliborz zgłaszają miejsca, w których seniorzy najlepiej się czują, i które najchętniej odwiedzają.