Wyróżnione wydarzenia

  • Wybory do Sejmu i Senatu RP 2019

    Komunikat w sprawie wydłużonych godzin pracy urzędu w celu umożliwienia mieszkańcom załatwienia spraw związanych z wyborami do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 13 października 2019 roku. Delegatury Biura Administracji i Spraw Obywatelskich w dzielnicach m.st. Warszawy będą pracowały wydłużonym czasie w dniach :5 października 2019 r. (sobota) w godzinach 9:00 – 13:007, 8 i 9 października 2019 r. (poniedziałek, wtorek, środa) w godzinach 8:00 – 18:00Komitety wyborczeZarządzenie wyborów - kalendarz wyborczyObwieszczenie Prezydenta o numerach i siedzibach OKWInformacja o transporcie specjalistycznym na wyboryLink do stron PKW związanych z wyborami OBWIESZCZENIE Okręgowej Komisji Wyborczej w Warszawie I z dnia 16 września 2019 r. o zarejestrowanych listach kandydatów na posłów w okręgu wyborczym nr 19 w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej PolskiejOBWIESZCZENIE Okręgowej Komisji Wyborczej w Warszawie I z dnia 16 września 2019 r.o zarejestrowanych kandydatach na senatora w okręgu wyborczym nr 44 w wyborach do Senatu Rzeczypospolitej PolskiejSzkolenie OKW Sejm RP i Senat RP 2019Sejm i Senat 2019- Przykłady znaku X

  • Podpisanie umowy na przebudowę ul. Rydygiera

    Burmistrz Paweł Michalec oraz zastępca burmistrza Agata Marciniak-Różak, podpisali umowę na długo oczekiwaną przebudowę ul. Rydygiera na odcinku od ul. Matysiakówny do ul. Przasnyskiej z firmą Instal-Nika spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółką komandytową, reprezentowaną przez p. Michała Michalaka prezesa Zarządu.

  • Wyprawka szkolna

    W pierwszym dniu zajęć szkolnych Burmistrz Dzielnicy Pan Paweł Michalec wraz ze swoją Zastępczynią Panią Agatą Marciniak-Różak odwiedzili oddziały przedszkolne utworzone w szkołach podstawowych. Wszystkie sześciolatki, które rozpoczęły edukację w szkole otrzymały bezpłatny bon edukacyjny w postaci materiałów plastycznych i artykułów papierniczych oraz strój sportowy.

  • X Sesja Rady Dzielnicy Żoliborz

    W środę 28 sierpnia odbyła się X Sesja Rady Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy. Radni podjęli uchwałę „w sprawie zaopiniowania zmian do Wieloletniej Prognozy Finansowej oraz do załącznika dzielnicowego do budżetu miasta stołecznego Warszawy Dzielnicy Żoliborz na 2019 r. proponowanych przez Zarząd Dzielnicy zgodnie z Uchwałą Nr 281/19 z dnia 23 lipca 2019 r. wraz z autopoprawką.” Ponadto radni dokonali zmian w składach osobowych stałych komisji Rady Dzielnicy.

  • Bój o Dworzec Gdański

    21 sierpnia 1944 r. o godz. 1.00 w nocy rozpoczęło się długo oczekiwane uderzenie oddziałów powstańczych na Dworzec Gdański. Natarcie załamało się pod silnym ostrzałem nieprzyjaciela Do szturmu zostali wyznaczeni żołnierze ze zgrupowań ,,Żyrafa", ,,Żmija", ,,Żaglowiec'' i ,,Żniwiarz'' wchodzących w skład II Obwodu AK Żoliborz („Żywiciel”) oraz z oddziałów z Kampinosu, wśród których byli partyzanci z Puszczy Nalibockiej. Szturm został odparty. Następnej nocy ruszył kolejny atak. Tym razem połączonymi siłami dowodził gen. Tadeusz Pełczyński, ps. ”Grzegorz'', szef sztabu Komendy Głównej AK, który przeszedł na Żoliborz kanałami. Natarcie miały wspierać oddziały staromiejskie. Niestety także i ten szturm się nie powiódł. Walki o dworzec były jednymi z najbardziej krwawych bojów Powstania. Liczba zabitych i rannych przekroczyła 500 osób. Wraz z nieudanymi próbami zdobycia dworca ostatecznie upadła koncepcja wywalczenia naziemnego połączenia Żoliborza ze Starym Miastem.

  • Nim zabrzmi pierwszy dzwonek...

    Im bliżej 1 września, tym szybciej tyka szkolny zegar. Odmierza on czas uczniom i ich rodzicom, nauczycielom i samorządom. Czy szkoły będą gotowe na początek roku szkolnego?Na profilu FB ILO im. LimanowskiegoILO im. Limanowskiego przy ul. Felińskiego można było przeczytać wezwanie: „Zapraszamy do wspólnego działania. Musimy przygotować nowe sale lekcyjne na 1 września. A meble - ławki i krzesła (w dużych ilościach) czekają w piwnicach. Kto może, niech pomoże.”Przyszli i pomogli. A ochotników wspierał burmistrz Paweł Michalec. Ławek przeniesiono 130, krzeseł 250 i dodatkowo 20 czterokomorowych szafek do szatni. W tym roku w „Jedynce” będzie w stosunku do roku ubiegłego o sześć klas pierwszych i o 264 uczniów więcej. To na nich czekają nowe meble.{phocagallery view=category|categoryid=804|limitstart=0|limitcount=0|detail=8|displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=0|displaybuttons=0|displaydescription=0|float=left|displayimgrating=0|imageordering=1}

  • Handel obwoźny

    Wykaz miejsc na których dopuszcza się prowadzenie handlu obwoźnego (dane te zawarte są w treści załącznika do Uchwały nr 628/2020 z dnia 7 kwietnia 2020 r. Zarządu Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy)Mapy z wykazem miejsc na których dopuszcza się prowadzenie handlu obwoźnego (dane te zawarte są w treści załącznika do Uchwały nr 628/2020 z dnia 7 kwietnia 2020 r. Zarządu Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy)

  • Pomóż się przytulić

    Dziś odwiedziła nas pomysłodawczyni akcji pani Anna Ojer Radna Dzielnicy Wawer, która razem z Burmistrzem Żoliborza Paweł Michalec oraz Zastępcą Burmistrza Agata Marciniak-Różak przekazała kolejne maskotki dla dzieci z sali wybudzeń Centrum Zdrowia Dziecka

  • Takich koncertów nie zapominamy...

    „Umiera piękno” to jeden z najbardziej rozpoznawalnych albumów Agi Zaryan. Wedle słów Artystki, wypowiedzianych w jednym z wywiadów, ten album „był hołdem złożonym dzielnym ludziom, którzy nie chcieli oddać wolności bez walki” (www.rp.pl 29.08.2008).

  • Pierwsze spotkanie DKDS

    Zarząd Dzielnicy Żoliborz; zgodnie z § 25 Programu współpracy m.st. Warszawy w 2019 roku z organizacjami pozarządowymi oraz z podmiotami, o których mowa w art.3 ust.3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie; w dniu 30 lipca 2019 r. na wniosek pięciu organizacji pozarządowych powołał Dzielnicową Komisję Dialogu Społecznego (DKDS).

  • 155 rocznica stracenia Romualda Traugutta

    5 sierpnia 2019 r. mija 155 rocznica stracenia na stokach Cytadeli Warszawskiej (wówczas Aleksandryjskiej) Romualda Traugutta, przywódcy Powstania Styczniowego oraz członków Rządu Narodowego. Tradycją związaną z tą rocznicą stało się Zgromadzenie Patriotyczne organizowane od kilku lat przez Muzeum Niepodległości na dziedzińcu X Pawilonu.