Wyróżnione wydarzenia

 • Rekordowo krótka kolejka oczekujących na mieszkanie

  Kolejny rok z rzędu w rejestrze gospodarstw domowych zmniejsza się kolejka oczekujących na mieszkanie na Żoliborzu. Pod koniec 2022 roku w rejestrze znajdowało się już tylko 16 rodzin (w tym jednoosobowych gospodarstw domowych) i był to spadek w porównaniu do 2021 roku o 45 proc. wśród gospodarstw oczekujących na mieszkanie.

 • Lokalna aktywność z pomocą dla obywateli Ukrainy – podsumowanie 2022 roku

  2022 rok w dużej mierze zdominowany był przez pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Jednymi z najbardziej zaangażowanych w działania mające pomóc odnaleźć się w nowej rzeczywistości uciekającym przed wojną mieszkańcom Ukrainy, byli koordynatorzy Centrum Lokalnego Żoliborz i Miejsca Aktywności Lokalnej oraz pracownicy Zespołu Komunikacji Społecznej i Funduszy Europejskiej Urzędu Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy.

 • Jaka inicjatywa lokalna w Warszawie?

  Planujemy wprowadzić zmiany w uchwale dotyczącej oceny wniosków o inicjatywę lokalną. Chcemy zmienić niektóre kryteria oceny wniosków i poznać opinię mieszkańców i mieszkanek na ten temat. Planujemy: Obniżyć punktację kryterium „Celowość wniosku ze względu na potrzeby społeczności lokalnej”. Wprowadzić dodatkowe punkty za korzystanie z dostępnych zasobów. Wprowadzić dodatkowe punkty za współpracę między lokalnymi podmiotami. Usunąć pod kryterium oceniające, czy zadanie uzgodniono...

 • Inwestycje na Żoliborzu 2022 – największe nakłady na budowę i remonty dróg

  Blisko 7,7 mln zł wyniosły wydatki inwestycyjne na Żoliborzu w 2022 roku. 66 proc. z nich stanowiły wydatki na inwestycje drogowe, w tym na przebudowę ulicy Śmiałej. Na inwestycje oświatowe przeznaczyliśmy ponad 2,3 mln zł, największą kwotę – trochę ponad 1 mln zł pochłonęła budowa hali pneumatycznej na terenie Szkoły Podstawowej Nr 392. Wśród wydatków remontowych, również przeważały te z przeznaczeniem na drogi i wyniosły niespełna 1 mln zł.

 • Gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

  Plakaty z autografami wykonawców: Kasi Kowalskiej, która zagrała podczas plenerowego wydarzenia „Otwieramy Żoliborz” oraz Ramony Rey i Janusza Walczuka, którzy wystąpili podczas 96. Urodzin Placu Wilsona, są do wylicytowania na aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Orkiestra zagra 29 stycznia 2023 roku już po raz 31!

 • II edycja projektu MaturON

  W dniu 21 stycznia 2023 r. rozpoczęła się II edycja dwumiesięcznego kursu przygotowującego uczniów żoliborskich szkół ponadpodstawowych do egzaminu maturalnego z matematyki. Bezpłatny projekt MaturON ma na celu wsparcie uczniów klas maturalnych po wielu miesiącach nauki zdalnej spowodowanej pandemią.

 • Podsumowanie 2022: świadczenia społeczne na Żoliborzu

  W 2022 roku Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy wypłacił mieszkańcom świadczenia społeczne w 14 różnych kategoriach. Kwota wszystkich wypłaconych świadczeń społecznych wyniosła łącznie 35 mln 517 tys. 354 zł. Najwięcej – 48 078 wypłaconych zostało świadczeń wychowawczych, na kwotę blisko 24 mln zł.

 • Dynamiczna sytuacja w oświacie – podsumowanie 2022 roku

  Otwarcie nowej szkoły podstawowej i przedszkola przy ulicy Anny German, przygotowania placówek oświatowych na przyjęcie skumulowanego rocznika uczniów oraz organizacja nauki dla uchodźców z Ukrainy zdominowały w 2022 roku prace Wydziału Oświaty i Wychowania. Do żoliborskich szkół przyjęliśmy łącznie 390 dzieci i młodzieży z Ukrainy w wieku od 7 do 18 lat.

 • Spacer po ul. Przasnyskiej – mieszkańcy o projekcie przebudowy

  W sobotę, 14 stycznia zaprezentowaliśmy mieszkańcom wstępną koncepcję przebudowy ul. Przasnyskiej na odcinku od ulicy Duchnickiej do ulicy Krasińskiego wraz z budową ronda na skrzyżowaniu z ulicą Rydygiera. Jednym z elementów spotkania był również wspólny spacer mieszkańców z projektantem z udziałem radnych, burmistrza i pracowników Urzędu Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy.

 • Zazieleniamy Żoliborz – podsumowanie 2022 roku

  W 2022 roku na terenach administrowanych przez dzielnicę posadziliśmy 141 nowych drzew. Przeprowadziliśmy prace pielęgnacyjne starorzecza w parku Kępa Potocka. Zrealizowaliśmy 5 „zielonych” projektów z Budżetu Obywatelskiego. Niezmiennie dbamy o bytujące na naszym terenie koty wolno żyjące oraz o dobrostan innych zwierząt pożytecznych i owadów zapylających. Po rocznej przerwie do parków: Kępa Potocka i Kaskada powróciły pszczele pasieki.

 • Wzrost aktywności sportowej – podsumowanie 2022 roku

  2022 roku przyniósł powrót mieszkańców do aktywności sportowej. Po przerwie na Żoliborz wróciły takie wydarzenia jak Bieg Flagi czy Grand Prix w brydżu sportowym. Pojawiły się także nowe imprezy sportowe, w tym Wiosenny i Zimowy Turniej Szachowy dla seniorów, Wielobój Integracyjny dla osób z niepełnosprawnościami oraz Mikołajki na lodzie i Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej dla przedszkolaków.

 • Świadomy senior, to bezpieczny senior

  W Żoliborskim Centrum Integracji i Aktywizacji Seniorów Ośrodka Pomocy Społecznej przy ulicy Wyspiańskiego odbyło się poświąteczne spotkanie i dyskusja z seniorami dotyczące nowych metod wyłudzeń i innych niebezpieczeństw, na które seniorzy mogą być narażeni w codziennym życiu ze strony przestępców.

 • Ostatnie pożegnanie dyrektora SP nr 68 - Jacka Żabickiego

  Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 68 – Pana Jacka Żabickiego. Jacek Żabicki był dyrektorem Szkoły Podstawowej z Oddziałami integracyjnymi nr 68 im. Artura Oppmana na Żoliborzu. To wieloletni pracownik Kuratorium Oświaty w Warszawie, pasjonat historii i autor leksykonów o zabytkach architektury polskiej. Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona w piątek 30 grudnia 2022 roku o godzinie 11:00 w kościele parafialnym w Warszawie-Aninie...