Wyróżnione wydarzenia

 • Kursy komputerowe dla Seniorów – Senior XXI wieku

  Ruszają zapisy na szkolenia komputerowe dla Seniorów realizowane w ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego 2022 „Senior XXI wieku - kurs obsługi komputera dla mieszkańców w wieku 65+”. Kurs dedykowany jest dla osób chcących rozwijać swoje umiejętności w zakresie posługiwania się różnymi urządzeniami technologicznymi, korzystania z usług w sieci i załatwiania spraw urzędowych przez Internet oraz obsługi aplikacji i z zasad bezpieczeństwa w sieci.

 • Głosujemy na projekty zgłoszone w budżecie obywatelskim

  Wystartowała 9. edycja budżetu obywatelskiego. W tegorocznej edycji mieszkańcy Żoliborza zgłosili 68 projektów, a do głosowania dopuszczonych zostało 31 pomysłów na łączną kwotę 3 mln 494 tys. 650 zł. Środki przeznaczone na realizację budżetu obywatelskiego na Żoliborzu w 2023 roku to 2 mln 22 tys. 616 zł. Maksymalna kwota przewidziana na pojedynczy dzielnicowy projekt wynosi 404 tys. 523 zł.

 • Będzie jaśniej przy ul. Braci Załuskich

  Już wkrótce przy ulicy Braci Załuskich wzdłuż ogrodzenia Szkoły Podstawowej nr 267 pojawią się nowe latarnie. Zarząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy podpisał umowę na realizację projektu z Budżetu Obywatelskiego 2022, który zakłada doświetlenie trzema latarniami chodnika, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa pieszych w okresie jesienno-zimowym.

 • VIII Mityng Lekkoatletyczny im. Jana Mulaka

  Za nami VIII Mityng Lekkoatletyczny im. Jana Mulaka, który rozegrany został na boiskach Szkoły Podstawowej nr 65 przy ul. Mścisławskiej 1 oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Żoliborz przy ul. Potockiej 1. Organizatorem zawodów był Wydział Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Żoliborz.

 • Seniorzy z Żoliborza szkolą się z zasad udzielania pierwszej pomocy

  W czwartek, 9 czerwca w siedzibie Żoliborskiego Centrum Integracji i Aktywizacji Seniorów Ośrodka Pomocy Społecznej przy ulicy Wyspiańskiego 6/8 przedstawiciele Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Żoliborz, pracownicy ośrodka oraz Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej m.st. Warszawy zorganizowali szkolenie i pokaz dla seniorów z udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia. W szkoleniu uczestniczyło 30 seniorów.

 • Nowe budki dla ptaków w parku Kaskada

  W ramach realizacji projektu z Budżetu Obywatelskiego 2022 w parku Kaskada pojawiło się 28 nowych budek lęgowych dla ptaków. „Chronimy ptaki i wiewiórki warszawskich parków i skwerów – rozwieszenie skrzynek lęgowych” - to projekt ogólnomiejski realizowany przez 7 warszawskich dzielnic, w tym przez Dzielnicę Żoliborz oraz Zarząd Zieleni Warszawskiej.

 • Dzieci z Bieniewickiej wracają do siebie

  Zakończył się remont w Przedszkolu Integracyjnym nr 247. W poniedziałek, 6 czerwca przedszkolaki wróciły do swojej macierzystej placówki przy ul. Bieniewickiej, w której będą kontynuowały naukę do wakacji. Zakończyła się także rekrutacja na rok szkolny 2022/23, od września do placówki uczęszczać będzie 100 dzieci.

 • Piłkarski Dzień Dziecka na Żoliborzu

  Święto wszystkich dzieci w dniu 1 czerwca od kilku lat obchodzimy na sportowo. W tym roku odbyła się 5. edycja turnieju piłki nożnej, w którym tym razem rywalizowały dzieci z rocznika 2013 i młodszych. Wydarzenie to przepełnione było dziecięcymi uśmiechami, radością, mnóstwem goli i niezapomnianych przeżyć.

 • Nowe boiska Zespołu Szkół Nr 31

  Od czerwca uczniowie Zespołu Szkół nr 31 im. Jana Kilińskiego przy ul. Felińskiego 13 mogą korzystać z nowych boisk szkolnych. W maju zakończona została trwająca dziesięć miesięcy przebudowa realizowana przez spółkę Torakol, w efekcie której powstały dwa boiska: jedno do gry w piłkę nożną oraz drugie do gry w koszykówkę i siatkówkę.

 • Spotkanie z seniorkami w Klubie „Promyk”

  We wtorek, 24 maja w Klubie „Promyk” przy ulicy Kazimierza Promyka 5 odbyło się spotkanie z mieszkankami-seniorkami osiedla „Kępa Potocka”. Spotkanie zostało zorganizowane przez Delegaturę Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Żoliborz i Komendę Rejonową Policji Warszawa V wraz z Komisariatem Policji Warszawa Żoliborz w ramach działań profilaktycznych „Bezpieczny senior. Seniorze, Nie daj się nabrać!”

 • Turniej tenisa stołowego dla dorosłych w SP nr 65

  W sobotę, 14 maja w Szkole Podstawowej nr 65 na Żoliborzu rozegrany został „Turniej tenisa stołowego dla dorosłych”. Zawody zorganizowane zostały jako cześć projektu, który szkoła realizuje wraz Fundacją Banku Pekao SA im. dr Mariana Kantona. Jego celem było pozyskanie środków finansowych na modernizację szkolnej sali gimnastycznej.

 • Wkrótce pierwsze koszenie traw na Żoliborzu

  Maj to już tradycyjnie miesiąc, w którym konieczne jest rozpoczęcie koszenia traw na terenach zarządzanych przez Urząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy. Ze względu na zapewnienie dobrej widoczności kierowcom na ulicach szczególnie ważne jest skracanie wysokich traw, które rosną w pasach drogowych. Jak co roku, zasady koszenia będą różne w zależności od przeznaczenia terenu.

 • Pierwsi uchodźcy z Ukrainy zakwaterowani w punkcie pobytowym przygotowanym przez żoliborskich urzędników

  Przygotowany przez pracowników Urzędu Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy punkt pobytowy przyjął już pierwszych uchodźców z objętych wojną terenów w Ukrainie. W komfortowych warunkach i zapewniających prywatność osobnych pokojach zamieszkało ponad 200 kobiet i dzieci. Łącznie w placówce zlokalizowanej przy Rondzie ONZ schronienie będzie mogło znaleźć blisko 300 osób.

 • Spacery ornitologiczno-dendrologiczne na Żoliborzu

  Urząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy we współpracy z Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Ptaków zaprasza mieszkańców Żoliborza (i nie tylko) na spacery ornitologiczno-dendrologiczne po żoliborskich parkach. Zaplanowane zostały łącznie cztery spacery w parkach: Kępa Potocka, Kaskada i Sady Żoliborskie oraz po ogrodzie Kalinowa Łąka. Udział jest bezpłatny, a czas trwania przewidziany na ok. 3 godziny.