Żoliborz Dzielnica m.st. Warszawy

Tablica informacyjna

Komunikaty i ogłoszenia

 • MAR
  29

  Szczepienie doustne lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie

  Komunikat Mazowieckiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii Na podstawie przepisów Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 17 grudnia 2013 r. w sprawie przeprowadzania ochronnych szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie (Dz. U. poz. 1737) Ogłaszam, że w dniach od 1 do 13 kwietnia 2022 r. planowane jest przeprowadzenie * Akcji szczepienia doustnego lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie na terenie województwa mazowieckiego Szczepionka będzie zrzucana z samolotów oraz wykładana ręcznie w ilości 30 dawek na 1 km2 na całym obszarze objętym szczepieniami. Zrzuty obejmują kompleksy leśne, pola i łąki z pominięciem akwenów wodnych i terenów zabudowanych Dawkę szczepionki stanowi pakiet w postaci krążka, koloru zielono-brązowego o intensywnym zapachu rybnym. Dotknięcie szczepionki przez człowieka spowoduje, że nie zostanie ona podjęta przez lisa. Szczepionka wykazuje działanie uodparniające tylko u lisów. Każdy kontakt człowieka ze szczepionką należy niezwłocznie zgłosić do lekarza medycyny. Każdy kontakt zwierząt domowych i zwierząt gospodarskich ze szczepionką należy niezwłocznie zgłosić do lekarza weterynarii. Zgodnie z zaleceniem producenta szczepionki w okresie 14 dni od jej wyłożenia należy ograniczyć zbiorowe polowania. Po wyłożeniu szczepionki przez 14 dni psy należy prowadzić na smyczy a koty trzymać w zamkniętych pomieszczeniach. *Termin akcji może ulec przesunięciu w przypadku wystąpienia złych warunków atmosferycznych lub z przyczyn niezależnych.

 • MAR
  25

  Rusza XIII edycja projektu Matematyka dla Ciekawych Świata

  Jesteś uczniem, chcesz rozwijać swoje zainteresowania matematyczne i informatyczne weź udział w projekcie Uniwersytetu Warszawskiego Urzędu m.st. Warszawy! Wystarczy osobiście zgłosić się przez formularz rejestracyjny na stronie internetowej ciekawi.icm.edu.pl do 27 marca 2022 r. PO zarejestrowaniu uczeń musi dostać potwierdzenie przyjęcia na kurs, by wziąć w nim udział. Wskazana jest także rekomendacja ucznia przez jego nauczyciela matematyki lub informatyki - dlatego poproście o nią swoich nauczycieli. Rekomendacje należy przesłać mailem na adres ciekawi@icm.edu.pl w tym samym terminie. Wszystkie szczegółowe informacje o projekcie i rekrutacji w załączonym zaproszeniu. Więcej informacji: https://ciekawi.icm.edu.pl/

 • LUT
  15

  Rekrutacja szkoły podstawowe dwujęzyczne:

  Na stronie Biura Edukacji pod adresem https://edukacja.um.warszawa.pl/szkoly-podstawowe-dwujezyczne opublikowany został plan naboru do klas VII dwujęzycznych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2022/2023 oraz harmonogram działań kandydata szkoły podstawowej w elektronicznej rekrutacji do oddziałów dwujęzycznych.

 • LUT
  15

  Rekrutacja do klas IV sportowych w szkołach podstawowych w roku szkolnym 2022/2023:

  Na stronie Biura Edukacji pod adresem https://edukacja.um.warszawa.pl/harmonogram-do-klas-iv-sportowych opublikowany został harmonogram rekrutacji do klas IV sportowych w szkołach podstawowych w roku szkolnym 2022/2023.

 • LUT
  15

  Poszukujemy pracownika do Wydziału Infrastruktury – specjalisty ds. utrzymania i remontów dróg

  Wydział Infrastruktury Urzędu Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy poszukuje pracownika lub pracowników na stanowisko głównego specjalisty/specjalisty/inspektora do spraw zarządzania drogami, w tym utrzymania i remontów dróg oraz inżynierii ruchu drogowego.