Sprawy społeczne na Żoliborzu

 • Co? Gdzie? Kiedy? Na Żoliborzu

  Serdecznie zapraszamy na aktywne spędzenie czasu na Żoliborzu. Czekają na Was wydarzenia organizowane przez Centrum Lokalne Żoliborz, Miejsce Aktywności Lokalnej na Żoliborzu czy Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Żoliborz m.st Warszawa. Ponadto, odbędzie się koncert Jazzowy i 14.Żoliborski Bieg Rotmistrza Pileckiego.
 • 14. Żoliborski Bieg Rotmistrza Pileckiego

  W tym roku odbędzie się już 14. edycja tego wyjątkowego biegu. W roku 2020 było to jedno z nielicznych wydarzeń, które udało się zorganizować w czasie pandemii koronawirusa. W poprzednich kilku latach w biegu uczestniczyło: 544 osoby w 2017 roku, 614 osób w 2018 roku, 588 osób w 2019 roku i tylko 196 osób w 2020 roku z powodu pandemii.

Wyróżnione wydarzenia

 • Spis powszechny: 28 sierpnia dniem otwartym

  W najbliższą sobotę, 28 sierpnia, w godzinach 9.00-13.00 zapraszamy mieszkańców zainteresowanych udziałem w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 do Urzędu Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy. Przypominamy, że spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce i należy to zrobić do 30 września 2021 r.

 • Warszawa wspiera ofiary przemocy domowej mimo epidemii

  Rozwój pandemii koronawirusa i konieczność pozostawania w domu zwiększa ryzyko wystąpienia agresywnych zachowań i przemocy wobec członków rodziny. W ostatnim czasie wzrosła liczba zgłoszeń telefonicznych i mailowych od osób potrzebujących pomocy. Trudną sytuację potwierdzają organizacje i stowarzyszenia, działające na rzecz praw kobiet i osób doświadczających przemocy domowej.

 • Warszawa wspiera organizacje pozarządowe

  W związku z epidemią koronawirusa miasto podjęło szereg działań, aby pomóc organizacjom społecznym w realizacji zadań na rzecz mieszkańców. W tym celu zaproponowane zostały zmiany w umowach dotacyjnych i wystosowany apel o uwzględnienie NGO w rządowej specustawie zwalczania COVID-19.